Kalkulator kredytu gotówkowego – jak prawidłowo zrobić symulację rat i kosztów?

Chcesz wziąć kredyt gotówkowy, ale zanim tego dokonasz, pragniesz poznać koszty, na jakie musisz się przygotować? Nie wiesz, jak samodzielnie obliczyć ratę zobowiązania? A może wolisz porównać warunki, jakie proponują poszczególne banki, by ułatwić sobie wybór właściwej oferty? We wszystkim tym pomoże Ci kalkulator kredytowy – gotówkowy. Jak prawidłowo z niego korzystać? Jakie dane należy uzupełnić, aby kalkulacja kredytu przebiegła w odpowiedni sposób? Czym tak naprawdę jest to narzędzie? Jeżeli szukasz odpowiedzi na takie lub pokrewne pytania, zapraszamy do dalszej lektury. Sprawdź, co warto wiedzieć o kalkulatorze kredytu gotówkowego!  

Co to jest kalkulator kredytowy i dlaczego warto z niego korzystać?

Do czego służy i czym jest kalkulator kredytów? Jak sama nazwa wskazuje, jest on pomocny przy kalkulacji kosztów zobowiązania, ale nie tylko. Przy jego użyciu możesz również porównać oferty poszczególnych banków. To darmowe narzędzie, z którego w łatwy sposób skorzystasz online. Dzięki niemu możesz poznać szacunkową wartość opłat, jakie wiążą się z zaciągnięciem kredytu. Taka kalkulacja pozwoli Ci dowiedzieć się, na jakim poziomie kształtuje się wysokość:

  • rat kredytu,
  • RRSO,
  • prowizji,
  • oprocentowania,
  • całkowitego kosztu kredytu.

Mając takie informacje, bez problemu możesz określić, czy stać Cię na dany kredyt, czy jednak zdecydujesz się na dłuższy okres spłaty lub poszukasz innych ofert. Z łatwością również zaplanujesz swój budżet, jeżeli zdecydujesz się sięgnąć po dodatkowe pieniądze od banku. Z tego względu warto używać tego narzędzia, mając w planach zgłoszenie się po wsparcie finansowe.

Jak prawidłowo korzystać z kalkulatora kredytowego?

Wiesz już, czym jest i do czego służy kalkulator kredytu gotówkowego, zatem czas dowiedzieć się, jak właściwie z niego korzystać. Używanie go jest proste i intuicyjne, a otrzymana kalkulacja bardzo zbliżona do warunków konkretnej oferty, o ile jesteś w stanie podać takie dane jak:

  • wysokość kwoty, jaką chcesz uzyskać,
  • okres spłaty, na jaki pragniesz rozłożyć kredyt,
  • oprocentowanie, jakie obowiązuje przy interesującej Cię ofercie.

Określenie pierwszych dwóch czynników jest łatwe, ale z trzecim może być trudniej. Jeżeli nie wiesz, na jakim poziomie kształtuje się oprocentowanie, możesz pominąć ten parametr, jednak wtedy otrzymana symulacja może znacząco odbiegać od rzeczywistych kosztów kredytu. Nie znaczy to, że w takim przypadku kalkulator kredytowy jest zbędny. Jego użycie pozwoli Ci wówczas porównać produkty dostępne w różnych instytucjach finansowych. Być może okaże się, że oferta, na którą początkowo chciałeś się zdecydować, jest mniej korzystna od tej, jaką proponuje inny bank.

Przeglądając wyniki kalkulacji, miej świadomość, iż kalkulator rat kredytu nie przedstawia wiążących propozycji, nawet jeśli podałeś wysokość oprocentowania. Są to wartości szacunkowe, więc mogą się one różnić od ostatecznych kosztów danego zobowiązania. Chcąc poznać szczegóły konkretnej oferty, wejdź na stronę wybranego banku lub udaj się do stacjonarnej placówki i wystąp o kredyt.

Jak obliczyć zdolność kredytową za pomocą kalkulatora kredytu gotówkowego?

Zanim zgłosisz się do banku, warto sprawdzić jeszcze jedną, bardzo istotną dla instytucji finansowych kwestię – zdolność do spłaty zobowiązania w określonym terminie. Jeżeli jej nie masz, pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie prawie niemożliwe. Wówczas środki finansowe mogą dostarczyć Ci firmy pożyczkowe. Pamiętaj jednak, że taka pożyczka, a w szczególności jej spłata może Cię dużo kosztować.

Znając parametry oferty, niezależnie, czy zdecydowałeś się na kredyt na samochód lub korzystniejsza okazała się pożyczka np. w Santander Bank Polska, możesz sprawdzić, czy Twoja zdolność kredytowa jest wystarczająca. Kalkulator wskazał Ci wysokość przyszłej raty, a to ona ma największy wpływ na to, czy uda Ci się uzyskać finansowanie. Jeżeli kwota ta pochłania sporą część Twojego miesięcznego dochodu, warto zastanowić się nad wydłużeniem okresu spłaty. Porównaj, jak zmienia się jej wysokość po wskazaniu innego przedziału czasowego. Im będzie ona niższa, tym lepiej. Pomocny będzie też kalkulator zdolności kredytowej, jaki znajdziesz w internecie.

Jakie czynniki wpływają na zdolność kredytową?

Jeżeli chcesz wziąć kredyt samochodowy lub gotówkowy, na swoją wypłacalność w oczach banku możesz również wpłynąć w inny sposób. Instytucje finansowe przychylniej podchodzą do klientów, którzy mają stabilne źródło dochodów. Umowa o pracę jest więc pożądana. Pomocna będzie również pozytywna historia w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), która wskaże, że płaciłeś swoje przeszłe zobowiązania terminowo. Upewnij się też, iż nie figurujesz w KRD (Krajowy Rejestr Długów) jako dłużnik.

Skorzystaj z kalkulatora i weź kredyt online!

Porównałeś już różne kredyty gotówkowe, jednak żaden z nich nie spełnił Twoich oczekiwań? Gotówka jest Ci potrzebna niezwłocznie? W takim razie zapoznaj się z ofertą Santander Bank Polska i złóż wniosek o finansowanie online – bez wychodzenia z domu! Na stronie internetowej instytucji możesz wykonać szacunkową kalkulację kosztów zobowiązania. Kredyt gotówkowy (https://www.santander.pl/klient-indywidualny/kredyty/kredyt-gotowkowy-online), do określonej wysokości, uzyskasz bez zaświadczeń. Sprawdź szczegóły i przekonaj się, jakie to proste!

Artykuł sponsorowany

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również