Co kupić dziecku na komunię?

Maj to miesiąc, w trakcie którego wiele dzieci z wierzących rodzin przeżywa niezwykłe wydarzenie, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Na tak ważną okazję należy więc kupić odpowiedni prezent, który będzie się odznaczał nie tylko dopasowaniem do gustów dzieci, ale również elementem, który nawiązywać będzie do wydarzenia, po latach przywodząc na myśl miłe wspomnienia związane z dawnymi miłymi chwilami. Dlatego też, jeśli chcesz kupić dziecku wartościowy prezent na komunię, musisz dowiedzieć się, jak to zrobić, by maluch był zadowolony, a jego rozwój skorzystał na twoim prezencie.

Jak wybrać prezent?

Gdy zastanawiasz się nad prezentem na komunię, przede wszystkim musisz określić swoją rolę w tym ważnym dla dziecka wydarzeniu. Jako chrzestny bądź chrzestna jest to dla ciebie niezwykle ważne wydarzenie, w końcu twoim zadaniem jest wychowywanie malucha w wierze, dlatego też warto wyrazić, jak bardzo wspierasz pocieszę w dążeniu do dojrzałości religijnej, kupując mu droższy prezent o dużej wartości sentymentalnej, który nie tylko zapewni rozrywkę, ale również pomoże dziecku rozwinąć umysł. Jeśli nie jesteś jednym z rodziców chrzestnych, twój prezent może mieć nieco mniejszą wartość, lecz w dalszym ciągu powinien odznaczać się wartościami edukacyjnymi, które wspomogą rozwój malucha.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by wybierając prezent na komunię kierować się praktycznymi rozwiązaniami i możliwością przekazania dziecku wiedzy. Prezenty wybierane z głową posłużą dzieciom przez długi czas, zapewniając rozrywkę i miłe wspomnienia. Dobrze jest wybrać dla dziecka smartwatcha, dzięki któremu będzie mogło grać, uczyć się i lepiej poznawać świat. Zabawki podobne do niego – czyli wielofunkcyjne, które pozwalają młodym ludziom samodzielnie wybierać krąg zainteresowań, którym chcą się poświęcić, cieszą się w ostatnich latach największą popularnością.

Pamiętaj również, by dobierać prezent odpowiednio do wieku dziecka. Prezent na komunię dla chłopca – modny rower, który posłuży mu nie tylko do zabawy, ale również do szybszego poruszania się z domu do szkoły, sklepu czy na spotkanie ze znajomymi, będzie doskonałym rozwiązaniem, jeśli tylko wybierzesz odpowiedni rozmiar. Dobrze dopasowany rower nie powiem być zbyt ciężki, by dziecko miało siłę nim manewrować. Ważnym jest również, by jego siodełko i kierownica były tak ustawione, by siedząc na rowerze, maluch mógł swobodnie postawić całą stopę na podłożu. To da mu poczucie bezpieczeństwa, które zmotywuje do nauki jazdy. W przeciwnym wypadku istnieje prawdopodobieństwo, że pociecha nie będzie chciała korzystać z prezentu.

Oczywiście oprócz samych zabawek i akcesoriów dla dzieci, warto również kupić coś, co będzie przypominało o wyjątkowości Pierwszej Komunii. Na rynku znaleźć można bogaty wybór dekoracji i drobnych akcesoriów nawiązujących do tego święta. Od tak klasycznych przedmiotów jak różańce, pamiątkowe kartki i gipsowe odlewy, po delikatną biżuterię w jedwabnych woreczkach – wszystko to zapewni subtelny akcent przypominający o ważnym wydarzeniu. Możesz również sprezentować dziewczynce biżuterię, do której będzie musiała dorosnąć, by w odpowiednim wieku korzystać z niej, wspominając dawne, dobre czasy.

Co kupić?

Jeśli nie masz pomysłu na prezent komunijny dla dziecka, nie martw się. Stworzyliśmy dla ciebie listę kilku propozycji, które z pewnością wywołają uśmiech na ustach pociechy. Należą do nich między innymi:

  • Zegarki na rękę – dobrze dopasowany, elegancki zegarek z regulowanym paskiem będzie doskonałym prezentem, który uświadomi dziecku, że powoli wkracza w dorosłość. Dobrze dopasowany zegarek dla dziewczynki stanie się również gustownym dodatkiem do codziennych szkolnych stylizacji, jak również eleganckich kreacji na specjalne okazje. Kup dziecku zegarek ze wskazówkami, najlepiej wodoodporny, by pomóc mu w zarządzaniu własnym czasem i ćwiczeniu umiejętności odczytywania godziny z tarczy zegarowej. Zegarek z elektronicznym wyświetlaczem i dodatkowymi opcjami będzie zaś idealny dla każdego młodego fana nowych technologii;
  • Smartwatch – niezwykle popularny gadżet nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych. Wersje tworzone specjalnie z myślą o maluchach mają uproszczony system, dzięki czemu dzieci nie będą miały problemów z jego obsługą. Za pomocą takiego zegarka można się uczyć, bawić, czytać i grać, samodzielnie dobierając tematykę tego, czym chce się bawić. Dla rodziców będzie to zaś dodatkowa ulga, bowiem tego typu gadżety mają wbudowany lokalizator GPS, dzięki któremu można w prosty sposób sprawdzić, gdzie znajduje się pociecha. To doskonałe rozwiązanie, by pozwolić maluchowi na większą swobodę, samodzielność i odpowiedzialność w kontrolowanych warunkach, które zapewnią rodzicom spokój ducha, a dzieciom poczucie bycia traktowanymi na równi z dorosłymi, co szczególnie dla maluchów jest niezwykle istotne.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również