Jak urządzić na nowo małe biuro?

Wielu osobom urządzanie dużych biur przychodzi z łatwością. Inaczej jest w przypadku małych przestrzeni, które mogą stanowić problem dla przedsiębiorców. O biurze jako wizytówce można powiedzieć bardzo wiele. Dobrze zaprojektowane biuro może często pokazać, jak prowadzona jest firma i jak czują się w niej pracownicy. Nie musi być duże - powinieneś znaleźć miejsce, w którym praca sprawia Ci przyjemność. Jak urządzić biuro dla małej firmy? Jakie są najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać?

Skorzystaj z pomocy przy urządzaniu biura

W małej firmie planowaniem aranżacji biura zajmuje się zazwyczaj jedna osoba. Tym zadaniem zajmuje się zazwyczaj Office Manager, który nie musi mieć żadnego doświadczenia w aranżacji przestrzeni biurowej. Powyższe wskazówki pomogą Ci w organizacji biura w małej firmie.

Czy obawiasz się, że zadanie jest zbyt trudne, takie jak reorganizacja biura czy zmiana układu mebli? Nieważne, jak bardzo pasjonuje Cię aranżacja wnętrz, czasem warto zasięgnąć profesjonalnej porady, aby maksymalnie wykorzystać małą przestrzeń biurową.

Weź pod uwagę cele biznesowe swojej firmy

Stworzenie produktywnego miejsca pracy wymaga zaangażowania. Możesz zamówić biurka i krzesła i umieścić je w przestrzeni, która jest dostępna. Nie sprawi to, że Twoje biuro będzie bardziej ergonomiczne, bezpieczne czy przyjazne dla użytkowników. Aranżując przestrzeń biurową, szczególnie dla małej firmy, należy wziąć pod uwagę cele biznesowe firmy. Warto zadać kilka pytań, aby ustalić, dlaczego chcemy zmienić wystrój biura, czy zmiana związana jest ze zwiększeniem liczby pracowników, jaka jest strategia firmy i czy wystrój wnętrza pomoże w osiągnięciu tych celów.

Te pytania pomogą Ci uporządkować przestrzeń. Pomoże pracownikom zrozumieć powody zmian w firmie. Pozwoli im dowiedzieć się, jaka jest polityka firmy i czy nowa aranżacja biur jest niezbędna do budowania nowego wizerunku marki.

Zanim zaczniesz zmieniać biuro, zastanów się nad tym, co nie działa w Twojej obecnej przestrzeni

Ocena przestrzeni - brzmi poważnie, prawda? W pewnym sensie tak jest. Office Manager będzie w stanie określić, co działa i co pracownicy są zadowoleni z w celu określenia najlepszych kroków do podjęcia podczas remontu biura. Nawet jeśli biuro nie jest funkcjonalne, pracownicy mogą określić, co sprawia im przyjemność, a co wymaga poprawy. Warto wysłuchać ich opinii. Będą mieli poczucie, że przyczyniają się do zmian i mogą coś zmienić.

Sprawdź trendy na 2022 rok w pracy biurowej - https://firmowewnetrza.pl/aranzacje-wnetrz/ewqr/trendy-na-2022-rok-w-pracy-biurowej.html

Biuro

Możesz dopasować elementy biura do potrzeb pracowników

Kiedy już określisz wady i zalety swojej przestrzeni biurowej, czas zastanowić się nad potrzebami firmy. Warto określić, czego wymagasz. Czy potrzebujesz boksów do prowadzenia spotkań? A może lepsze będzie biurko z funkcją siedzenia i stania z podnośnikiem? Czy małe firmy naprawdę będą potrzebowały sal konferencyjnych? A może ich pracownicy woleliby miejsce, w którym mogliby się po prostu zrelaksować?

Postaw na otwartą przestrzeń nawet w małym biurze

Biuro jest wizytówką firmy i jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy. Dobrze zaprojektowana przestrzeń może odzwierciedlać sposób, w jaki prowadzimy naszą firmę i jak traktujemy naszych pracowników. Open space to dobra opcja dla małych przestrzeni. W myśl zasady "im mniej tym lepiej" zapewni to, że w firmie nie powstaną podziały i nie zmniejszy się przestrzeń wspólna. Biuro powinno odzwierciedlać filozofię firmy, sprzyjać integracji pracowników, stanowić miejsce, w którym czują się jak w domu. Małe pomieszczenia, szczególnie w małych przestrzeniach, mogą stwarzać poczucie zamknięcia, które nie jest zrównoważone.

Maksymalne wykorzystanie małej przestrzeni biurowej

Ważne jest, aby znać zasady przy projektowaniu małych biur. Ważne jest, aby zmaksymalizować przestrzeń. Oświetlenie w pokoju jest pierwszą rzeczą, którą musisz rozważyć. Maksymalizacja światła, zwłaszcza naturalnego, sprawi, że przestrzeń biurowa będzie wydawać się większa niż jest. Unikaj lamp, ponieważ mogą one zajmować cenną przestrzeń biurową. Aby zmaksymalizować przestrzeń, można użyć nad głową i oświetlenie ścienne, jeśli nie ma dużo naturalnego światła. Możliwe jest również przemalowanie ścian. Pokój będzie wydawał się większy, jeśli jest jaśniejszy w kolorze.

Wielofunkcyjne, funkcjonalne meble biurowe są warte inwestycji. Dobrym rozwiązaniem są podwójne biurka modułowe z regulowanymi blatami. Pozwalają one na pracę w trybie "siadaj i stój". Możesz maksymalnie wykorzystać swoją małą przestrzeń biurową, używając biurek narożnych, składanych stołów i krzeseł oraz mobilnych mebli biurowych.

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również