Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Księgowość dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Czy warto inwestować w usługi księgowej, jeśli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą? Czy lepiej prowadzić ją samemu? W jakim stopniu potrzebujemy usług księgowej (https://adconnect.pl/finanse-i-ubezpieczenia) przy prowadzeniu jednoosobowej firmy?

Czym jest mała księgowość?

Jednoosobowe działalności gospodarcze prowadzą tak zwaną małą księgowość, która jest uproszczoną formą księgowości. Zazwyczaj obejmuje rozliczanie firmy z urzędami na podstawie księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtu. Sporządzając ewidencję KPiR na podstawie dowodów księgowych zapisuje się sprzedaż i firmowe podatki. Na ich podstawie wylicza się wysokość podatków (na przykład odprowadza podatek VAT). Często wymagane jest również sporządzenie ewidencji pojazdów, wyposażenia, środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Do obowiązków freelancerów zalicza się również sporządzanie remanentów, nawet jeśli prowadzą jedynie działalność usługową.


Jeśli nie chcemy, żeby wszystkie te obowiązki spadły na naszą głowę, warto pomyśleć o usługach księgowej, bez zatrudniania jej na pełen etat – doświadczonemu specjaliście zajmie znacznie mniej czasu prowadzenie rachunkowości naszej firmy, a my będziemy mogli zaoszczędzić czas, który poświęcimy rozwijaniu własnego biznesu.

Zobacz także: https://adconnect.pl/finanse-i-ubezpieczenia

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również