Opieka nad seniorami – o czym trzeba pamiętać?

Opieka osób starszych w Niemczech to praca, która wśród Polek cieszy się bardzo dużą popularnością. Zajęcie to jest bardzo wymagające, ale jednocześnie jest ono źródłem ogromnej satysfakcji. Na co należy zwracać uwagę, aby wyjazd okazał się udany?
 

Tylko ze sprawdzoną agencją


Jako opiekunka osób starszych w Niemczech można zarobić naprawdę niemałe pieniądze. Osoby z doświadczeniem, znajomością języka niemieckiego i dużymi kwalifikacjami mogą zarobić nawet 1600 euro brutto. Osoby, które  Praca w charakterze opiekunki jest tak popularna, że w Polsce działa mnóstwo agencji pośredniczących w znalezieniu pracy w opiece. Kobiety, które wyjeżdżają do pracy po raz pierwszy i chcą skorzystać z pomocy agencji powinny pamiętać, że dobra agencja nie żąda żadnych opłat za znalezienie pracy. Na ogół też zapewnia dojazd do Niemiec oraz powrót do kraju. Korzystanie z usług agencji ma jeszcze jedną, ogromną zaletę: praca jest legalna i bezpieczna. Zakres obowiązków kandydatki na opiekunki poznają jeszcze przed wyjazdem. Warunki zatrudnienia oferowane przez działające od lat agencje są naprawdę bardzo korzystne. Opiekunki nie muszą martwić się o wyżywienie, zakwaterowanie i ubezpieczenie. Mogą też liczyć na wsparcie w nauce języka oraz opiekę koordynatora w Niemczech. Prowadzone są także dyżury pielęgniarek.

Na co zwracać uwagę w czasie pracy w charakterze opiekunki?


Opieka osób starszych to różne, bardzo istotne aspekty. Jednym z nich jest przygotowywanie posiłków. Opiekunki osób starszych powinny pamiętać, że dieta osób starszych powinna być zdrowa i zbilansowana. Osoby w podeszłym wieku bardzo często cierpią na różne schorzenia. Miażdżyca, cukrzyca czy nadciśnienie to choroby, które wymagają stosowania odpowiedniej, zaleconej przez lekarza diety. Jej przestrzeganie należy do ważnych obowiązków opiekunki. Ważną częścią opieki sprawowanej w Niemczech nad osobami starszymi jest bezpieczne dawkowanie leków. Dobrze byłoby, aby opiekunka przed rozpoczęciem pracy poznała niemieckie leki i suplementy diety. Jeśli nie jest w stanie samodzielnie przeczytać dołączonych do nich ulotek informacyjnych, powinna skorzystać z wiarygodnych tłumaczeń. Umiarkowana, dostosowana do stanu zdrowia podopiecznego aktywność fizyczna bardzo pozytywnie wpływa kondycję zarówno fizyczną, jak i psychiczną seniorów. Codzienny spacer pozwala uniknąć problemów ze snem. Seniorzy, którzy są aktywni fizycznie rzadziej też narzekają na brak apetytu. Ćwiczyć należy nie tylko ciało, ale także umysł. Nudę można zabić rozwiązują krzyżówki, grając w szachy czy inne gry. Są one jednocześnie gimnastyką dla umysłu. To sposób na zmniejszenie ryzyka rozwoju choroby Alzheimera czy demencji. W przypadku osób cierpiących na te choroby gry i krzyżówki mogą spowolnić ich postęp. Warto też pamiętać, że osoby w podeszłym wieku nie lubią zmian. Opiekunka powinna więc ustalić stały harmonogram dnia. Plan poszczególnych zajęć i czynności najlepiej jest opracować już pierwszego dnia pracy. W jego przygotowaniu powinien uczestniczyć podopieczny lub ktoś z jego bliskich.

Osoby starsze borykają się z różnego rodzaju schorzeniami. Bardzo często schorzenia te uniemożliwiają im samodzielne funkcjonowanie. Seniorzy mogą dzisiaj liczyć na wsparcie. Najczęściej pomocą służą im opiekunki z Polski. Wynajmowanie opiekunki jest najbardziej popularną formą pomocy seniorom w Niemczech. Polki pracujące jako opiekunki osób starszych w Niemczech cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Są kompetentne i odpowiednio do tej pracy przygotowane.

ATERIMA MED - aktualne oferty pracy dla opiekunek

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również