Polacy coraz częściej wybierają AGD z wyższej półki

Kupowanie najtańszych urządzeń od niezbyt popularnych marek na dłuższą metę się nie opłaca. Sprzęty tego typu szybciej się psują, a często również nie zachwycają pod względem funkcjonalności. Polacy znacznie chętniej niż przed laty dokonują zakupów markowych sprzętów AGD. Jakie to urządzenia i za co są cenione?

AGD do zabudowy – znacznie popularniejsze niż dawniej

Urządzenia AGD do zabudowy to, głównie, domena kuchennych aranżacji. Lodówki, piekarniki, płyty grzewcze, zmywarki i mikrofalówki jeszcze do niedawna były wybierane głównie w wersji wolnostojącej, a obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakup wariantów do zabudowy. Skąd ta zmiana? Wiele wskazuje na to, że coraz więcej osób decyduje się na solidniejsze aranżacje całych kuchni. Rzadziej wybierane są meble wolnostojące (głównie w aranżacjach budżetowych i na wynajem), a częściej sięga się po meble w zabudowie i na wymiar, a to powoduje, że można bez problemu zastosować AGD do zabudowy.

Urządzenia w zabudowie kuchennej nie rzucają się w oczy, są subtelne i nie zaburzają wystroju wnętrza. Niektórzy decydują się na pozostawienie pojedynczego sprzętu AGD w wersji wolnostojącej – najczęściej jest to lodówka lub kuchenka, a wiąże się to z ciekawym designem tych urządzeń. Niektóre lodówki mogą być stylizowane na estetykę retro, a kuchenki wolnostojące również mogą przybierać niezwykle ciekawą i efektowną formę.

Pralki – im bardziej energooszczędne i funkcjonalne, tym lepiej

Zmiana trendów zakupowych nie ominęła działu z pralkami. Konsumenci coraz częściej wybierają urządzenia w najwyższej z możliwych klas energetycznych. Jest to podyktowane zarówno chęcią oszczędzenia na kosztach eksploatacji, jak również coraz wyższą świadomością ekologiczną społeczeństwa. Pralka Samsung z najnowszych kolekcji pozwala nie tylko na oszczędność wody i prądu, ale też na o wiele delikatniejsze, a wciąż skuteczne, pranie odzieży. Pralki znanych i cenionych marek są chętnie wybierane także ze względu na to, że firmy te są kojarzone z wysoką jakością i bezproblemową obsługą serwisową.

Odkurzacze – coraz popularniejsze modele bez worka i automatyczne

Jeszcze do niedawna w polskich domach dominowały odkurzacze z workiem, który trzeba było regularnie wymieniać, co generowało niepotrzebne koszty. Worki do odkurzaczy są coraz trudniej dostępne, bo coraz więcej urządzeń już ich nie wykorzystuje do działania. Można je kupić głównie w większych marketach, sklepach specjalistycznych oraz online. To powoduje, że coraz więcej osób decyduje się wymienić odkurzacz na model bez worka – eksploatacja jest tańsza i łatwiejsza, a efekty odkurzania również wydają się lepsze.

Zaskoczeniem może być również fakt, że rosnącą popularnością cieszą się także odkurzacze akumulatorowe w wersji pionowej, samochodowej oraz automatycznej. Wysoka cena nie jest już elementem zaporowym, bo coraz więcej gospodarstw domowych może sobie pozwolić na jednorazowy wydatek tego typu.

Ekspresy do kawy – coraz więcej osób decyduje się na ich zakup

Czasy, gdy w domach pijało się, co najwyżej, kawę rozpuszczalną lub tak zwaną plujkę pomału odchodzą w przeszłość. Dziś coraz więcej osób decyduje się na zakup ekspresów ciśnieniowych, ale też urządzeń do alternatywnego parzenia kawy. Przyczyniła się do tego ogólna popularność różnych metod parzenia kawy i dostępność coraz większej ilości rodzajów kawy niszowej, z małych palarni i w jakości speciality.

Wiele osób decyduje się na zakup ekspresu na kapsułki, gdyż jest to rozwiązanie na tyle bezproblemowe i wygodne, że nie potrzeba żadnych szczególnych umiejętności, by zaparzyć kawę przy pomocy tego urządzenia. Inni preferują ekspresy ciśnieniowe automatyczne lub z kolbą, co daje zdecydowanie więcej możliwości. Popularne są także ekspresy przelewowe i cała gama innych rozwiązań dla miłośników dobrej kawy.

Zmywarki pomału stają się standardem w każdej kuchni

Jeszcze do niedawna można było uznać, że posiadanie w domu zmywarki to coś szczególnego i pewien rodzaj luksusu, ale dziś jest to standardowe urządzenie, które można znaleźć w większości kuchni. Zmywarki są obecnie łatwiej dostępne, ich ceny nie są wygórowane, a funkcjonalność kusi, by wygospodarować na nie miejsce w kuchni.

Czas jest cenny, a zmywanie naczyń raczej nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Możliwość umycia naczyń w sposób zautomatyzowany to, w praktyce, mniej obowiązków i więcej czasu dla siebie i dla bliskich. Trudno więc dziwić się, że tak wiele osób decyduje się na zakup zmywarki i to niekoniecznie najtańszego modelu. Popularne są szczególnie zmywarki do zabudowy. Urządzenia chętnie wybierane posiadają kilka różnych trybów, co podnosi ich funkcjonalność.

Urządzenia AGD z wyższej półki zdecydowanie przewyższają najtańsze propozycje i to nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również estetyki, a ta ma coraz większe znaczenie podczas aranżowania wnętrz. Trudno też dziwić się takim, a nie innym, trendom zakupowym, gdyż markowe AGD ma na ogół o wiele lepszą renomę, wyróżnia się wyższą jakością wykonania, a często też ma dłuższy okres gwarancji oraz bezproblemową obsługę serwisową, czego nie można powiedzieć o najtańszych urządzeniach na rynku.

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również