Wyposażenie salonu fryzjerskiego: fotel, lustra, taboret, myjnia fryzjerska

Jakie są podstawowe elementy wyposażenia w każdym zakładzie fryzjerskim? Co będzie usprawniać komfort klientów? Te pytania rzeczywiście pojawiają się dość często i zadają je niekiedy początkujący mistrzowie nożyczek, które będą zaczynać swoją przygodę z tą właśnie branżą. Nie od dziś wiadomo, że profesjonalny salon będzie zachęcał od wejścia swojego klienta. Jednak jakość świadczonych usług uzależniona będzie tak naprawdę od wielu różnych czynników, o których rzeczywiście każdy fryzjer powinien wiedzieć. W tym artykule podpowiemy o czym będzie trzeba pamiętać przy wyposażaniu salonu. 

Wyposażenie salonu fryzjerskiego - Fotele fryzjerskie 

Fotele – pierwsza kwestia, która ma znaczenie to oczywiście wygoda klientów zarówno takich oczekujących jak i tych już obsługiwanych. Dlatego właśnie wygodne fotele oraz sofy to właśnie priorytet do każdego salonu. Fotel musi być przygotowany z materiału dobrej jakości, musi być odpowiednio wyposażony w podłokietniki, które będą sprzyjać wygodzie. Dobrze jeśli będzie również posiadał podnóżek, który będzie pozwalał na przyjęcie dobrej, wygodnej pozycji sprzyjającej odprężeniu. Powinien posiadać również regulację wysokości, która ustawiona może być albo pompą hydrauliczną albo gazową. 

Najważniejsza funkcja jaką musi spełnić to oczywiście stabilność, która będzie ułatwiać w ten sposób pracę fryzjera. Estetyka również ma znaczenie, jednak ogólnie należy pamiętać, że to co ładne nie zawsze musi być wygodne. A komfort klienta jak wiadomo będzie bardzo ważną sprawą. Obecnie będzie bardzo ciężko wybrać sobie odpowiednie umeblowanie do salonu, gdyż wiele kusi wyglądem, ale nie będą one praktyczne i na to właśnie trzeba będzie uważać. 

Wyposażenie salonu fryzjerskiego: Lustra fryzjerskie 

Lustra to również taki element, na który należy zwrócić uwagę. Lustro fryzjerskie powinno być także odpowiednio odporne na wilgoć. Nie mogą być standardowe lustra jak w zwykłej łazience. Muszą one spełniać kryteria i standardy. Profesjonalne lustra są wykonywane ze specjalnego materiału, który ma odpowiadać za ochronę przed korozją. Niedopuszczalne będzie, by lustra w salonie fryzjerskim pokryła również rdza. 

Oprócz tego szkło powinno mieć także dobrą grubość. Minimalna dopuszczalna to 4-5 mm. Każde lustro powinno być oprawione, nie powinno wisieć na zwykłym gwoździu, ponieważ będzie to źle wyglądać. W każdym profesjonalnym salonie będzie się pojawiać również konsoleta a więc oprawione ładnie lustro, gdzie klient będzie obserwował pracę fryzjera. Oprócz tego powinno być także podświetlane, ponieważ jak wiadomo lepsze światło daje lepszy efekt pracy

Wyposażenie salonu fryzjerskiego: Taboret fryzjerski 

Taboret to przede wszystkim wyjątkowy, pomocy w pracy specjalny element nazywany również hoker, który ma gwarantować fryzjerowi wygodę w trakcie pracy. To obrotowy taboret bez oparcia nisko osadzony. Posiada możliwość regulowania gumowych kółek pod kątem wysokości.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego: Myjnia fryzjerska 

Myjnia to również ważny element w każdym salonie. Powinna być wykonywana z materiałów wysokiej jakości najlepiej w takiej formie, która ma wymienne siedzenie. Dostępnych mamy przynajmniej kilka różnych rodzajów i najczęściej wybierane rozwiązanie to myjnia kompaktowa, która ma wbudowany fotel albo też pojawia się wersja bez fotela. Wielkim zainteresowaniem cieszy się także myjnia fryzjerska, która będzie dodatkowo zapewnić relaksujący masaż wibracyjny, który poza rozluźnieniem będzie także wzmacniać cebulki włosów. To idealny przykład, jeśli chodzi o łącznie przyjemnego z pożytecznym. Szafki to ostatni uzupełniający element umeblowania salonu. Wózki na akcesoria fryzjerskie czy witryny, na których mogą się prezentować elementy używane w dany salonie. One również muszą być funkcjonalne, wykonane z materiałów, które wytrzymywać będą wysoką temperaturę oraz wilgoć.

Artykuł zewnętrzny przygotowany we współpracy z Mila

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również