Co to takiego pianka PUR?

Pianka poliuretanowa to nowoczesny materiał termoizolacyjny, który również będzie stanowił również skuteczną izolację akustyczną. Nanoszona jest ona przez bezpośredni natrysk na dowolne powierzchnie. Można będzie bez większych problemów wprowadzić taką piankę na blachę, dachówkę, deski, płyty drewnopochodne, styropian czy papę bądź stal. Dlatego można powiedzieć, że to propozycja, która świetnie się sprawdza w wielu miejscach i istnieje możliwość wykorzystania tej izolacji przy zachowaniu wyjątkowej skuteczności. Sprawdź opinie specjalistów z whwt.com.pl

Jak wygląda pianka po natrysku?

Pianka, która zostanie natryśnięta natychmiast zaczyna pęcznień i zacznie się utwardzać. Jest to substancja lepka, dzięki czemu będzie bardzo dobrze przylegać do każdego podłoża i dostanie się do wszystkich szczelin. Jednocześnie nie będzie trzeba obawiać się o pojawienie się zjawiska osuwania oraz filcowania. Dodatkowo będzie się również wzmacniać skutecznie sztywność konstrukcji szkieletowej, będzie odpowiednie wygłuszenie pomieszczeń. Od tej strony ten materiał bardzo dobrze się sprawdza i dlatego będzie można na niego zdecydować. Pianka PUR charakteryzuje się tym, że będzie miała duże ilości zamkniętych komórek, co będzie oznaczać, że nie nasiąka ona wodą, będzie to również doskonała izolacja cieplna. Można oczekiwać, że ta propozycja będzie się charakteryzować dobrą jakością niezależnie od tego w jakich warunkach się znajdzie.

Jakie zalety będą najważniejsze?

Przede wszystkim pianka sprawdza się doskonale, ponieważ nie będzie trzeba tutaj stosować folii izolacyjnych, nie ma problemów z tym, że będzie się wkraplać woda. W ten sposób w ramach jednego procesu następować będzie jednocześnie termoizolacja i hydroizolacja, dlatego dobrze będzie się to sprawdzać. Tak przygotowana technologia sprawia, żę uzyska się zadowalający współczynnik izolacji cieplnej przy niewielkiej grubości zastosowanej warstwy izolacyjnej. Oznacza to, że będzie można znacząco oszczędzać przestrzeń, a niewielka grubość izolacji będzie również obniżać koszty budowy, ponieważ ilość tych materiałów jakie będą stosowane będzie mniejsza. 

ocieplenie dachu

Nakładanie pianki

Pianka jest nakładana warstwowo pomiędzy elementy konstrukcji dachu. W ten sposób będzie można doprowadzić do skutecznego uszczelnienia wszystkich przestrzeni i dlatego właśnie taka opcja sprawdza się doskonale. Jeśli chodzi natrysk pianki będzie on dokonywany przez specjalistyczne ekipy, które będą w stanie przy użyciu specjalnego sprzętu doprowadzić do rozprowadzenia pianki po całej przestrzeni, dojdzie następnie do jej rozprężenia i pokryje ona całą przestrzeń w budynku. Fakt, że jest ona w nieco płynnej formie i będzie się rozprężać sprawia, że pokryje ona wszystkie niedoskonałości, będzie można oczekiwać, że izolacja będzie kompletna, uzyskać będzie można 100% szczelności, na czym powinno nam najbardziej zależeć. 

Dobra jakość – wysoka cena 

Trzeba jednak zdać sobie sprawę z tego, że taka izolacja jest dość kosztowna i dlatego nie wszyscy chcą się na nią decydować. Z drugiej strony jednak trzeba powiedzieć, że taka izolacja na dłuższą metę będzie gwarantować świetną jakość i przyniesie zadowalające oszczędności, dlatego na to warto się zdecydować.

Po więcej informacji zapraszamy na: rockinrho.org

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również