Innowacyjne palniki na pellet

Ekologiczne, niskokosztowe w utrzymaniu i zwiększające komfort użytkowania. Takie są właśnie palniki na pellet, które niewielkim nakładem pracy mogą wpłynąć na zmianę dotychczasowego trybu życia. A to wszystko dlatego, że urządzenie oszczędza czas każdego użytkownika.

Palniki są stosowane do wszystkich rodzajów kotłów, a także pieców. Paliwem, który zasila urządzenie jest właśnie tani w użytkowaniu i ekologiczny pellet. Takie rozwiązanie zwiększa komfort użytkowania.

Czym jest pellet?

Pellet jest produktem grzewczym z grupy biopaliw. Powstaje wskutek spalania drewna lub innych surowców. Sprasowany produkt jest niezwykle wydajny i ekologiczny. Wiele zależy jednak od rodzaju pelletu - stosowanie wysokiej jakości materiałów pozwala na większą wydajność i nie tak częstą konieczność kontrolowania stanu pieca oraz temperatury. Wówczas łatwiejsze staje się także czyszczenie pieca. Popiół powstały ze spalania drewna, z racji swojego naturalnego pochodzenia, może być stosowany jako nawóz. W przypadku wyselekcjonowanego produktu to niespełna 1% całej masy spalonego paliwa. Wykorzystywanie pelletu jest ekologiczne, pozwala zaoszczędzić i sprawdza się każdym domu.

Montaż palnika

Inżynierowie wymyślili już nie jeden sposób montażu palnika na pellet. Popularną i skuteczną metodą jest umieszczenie w drzwiczkach kotła CO lub u jego boku (palnik retortowy). Wówczas ważne jest, by zadbać o prawidłowe otwieranie drzwiczek do pieca. W przypadku, gdy rozmiary ramki są zbyt duże, wtedy montaż odbywa się centralnie w polu drzwiczek. Jest jednak sposób, który z wielu powodów wydaje się jeszcze korzystniejszy. Dotyczy to miejsca, które znajduje się poniżej rusztu, w bezpośrednim sąsiedztwie popielnika.

palnik na pellet

Niezliczone atuty

Pieca nie trzeba wymieniać, wystarczy go zmodernizować. Inwestycja spłaci się bardzo szybko, bowiem jego automatyczna część sprawia, że piec będzie pracował nieustannie, przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, dobierając temperaturę odpowiednią dla istniejących warunków. Gdy kocioł zostanie wypełniony pelletem, może pracować nawet przez 5 dni, bez potrzeby wprowadzania zmian i zaglądania do niego. Kotłownia po zamontowaniu takiego palnika nie będzie przypominała miejsca pełnego kurzu i brudu. Palnik wyposażono w funkcję automatycznego czyszczenia, a powstały popiół jest sypki i można go z łatwością usunąć. Automatyczne rozpalanie i podawanie biopaliwa zwiększa komfort użytkowania kilkukrotnie i niweluje wytworzone wcześniej poczucie obowiązku. Z urządzeniem związane są również mniej standardowe atuty, takie jak zapach naturalnego drewna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Mimo tego, że urządzenia zasilane pelletem są na rynku od niedawna, to już teraz szczególną uwagę należy przyłożyć nie tylko do montażu, ale przede wszystkim do wyboru. Najistotniejszym aspektem jest automatyczny mechanizm czyszczenia. Niektóre palniki na pellet są dedykowane tylko do pelletu najwyższej jakości. W przeciwnym razie, obowiązek czyszczenia takiego palnika będzie konieczny dużo częściej niż w założeniach producenta. Pośród oferowanych produktów można wyróżnić urządzenia z trzema rodzajami rusztu: stały wraz ze zgarniaczem popiołu, ruchomy płaski lub schodkowy oraz ruszt obrotowy. Ostatnim z fundamentalnych zadań przed zakupem jest ocena bezpieczeństwa użytkowania. Element podający paliwo jest wykonany z rury spiro, która jest odpowiednim zabezpieczeniem przed pożarem. Należy zwrócić uwagę na wyposażenie palnika w czujnik temperatury, która pozwala na nieustanne kontrolowanie stanu w czasie rzeczywistym.

Rozsądny i przemyślany zakup może być doskonałym pomysłem, jeśli zależy Ci na oszczędności czasu, pieniędzy i czystości!

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również