Jaki telefon 5G wybrać? Który model telefonu jest najlepszy?

5G - Temat, który wywołuje dreszcze zarówno wśród tech geeków, jak i entuzjastów teorii spiskowych. My skupimy się na emocjach związanych z pierwszą opcją i postaramy się wskazać najlepsze telefony, które korzystają z tego standardu łączności.

W krótkim wstępie warto wspomnieć o dwóch rzeczach. Jedna to taka, że technologia 5G nie była jeszcze dostępna w Polsce w momencie pisania tego tekstu (lipiec 2021). Nie jest to jeszcze standard w "puli" smartfonów. Wymienione wyżej modele to głównie flagowce. Trzeba będzie głębiej sięgnąć do portfela. Na co warto zwrócić uwagę? Oto nasz wybór smartfonów z 5G.

Zobacz także: https://infonumer.pl

iPhone 12 mini / 12 / 12 Pro 

Zgodnie z obietnicą, zaczniemy od flagowców i znaku rozpoznawczego Apple. Najnowsze iPhone'y doczekały się aktualizacji do 5G niezależnie od rozmiaru i możliwości. Jeśli interfejs i ekosystem przypadł Wam do gustu, to nie musimy wiele dodawać. Jeśli jednak nadal nie jesteście pewni, to warto rozważyć każdą opcję, gdy dotyczy ona wspomnianych modeli. Model 12 mini jest kompaktowy i mieści się w dłoni. Poświęca się jednak w tym przypadku baterię. 12 jest pod tym względem wyraźnie lepsza (mówiąc w skrócie), natomiast Pro to zdecydowanie lepsza jakość zdjęć i funkcji towarzyszących, a także lepsze materiały użyte podczas produkcji. Ostatnia uwaga: wrzesień/październik to zazwyczaj zapowiedź kolejnej generacji.

Może Cię zainteresuje: Piotr Sochan

Samsung Galaxy S21 Ultra 

Jak już mieliśmy do czynienia z topowymi modelami od firmy z Cupertino, tak również mamy do czynienia z "naj", modelem z Korei Południowej. Oczywiście Naj odnosi się do mnogości dostępnych opcji i możliwości, a także (co zrozumiałe), ceny. W pakiecie otrzymujemy ekran AMOLED 120 Hz, bezprzewodowe ładowanie, nagrywanie wideo 8K oraz spory czas pracy na baterii. Podobnie jak w przypadku Apple, jeśli celujemy we flagowy model, jest wysoce prawdopodobne, że następca pojawi się na początku 2022 roku.

Jeśli trzymamy się urządzeń z Androidem, ale celujemy w nieco niższy przedział cenowy (zakładając, że polowanie na chińskich rynkach jest możliwe), to OnePlus 9 Pro wydaje się rozsądną opcją na smartfon z 5G. Co znajduje się w pakiecie? W pakiecie otrzymujemy wyświetlacz o częstotliwości odświeżania 120 Hz, akumulator o pojemności 4500 mAh oraz przyzwoitą wydajność.

Xiaomi Mi 10T Pro 

Obecnie jesteśmy w stanie obniżyć cenę, a nadal chcemy mieć telefon z 5G. Naturalnie, natrafiamy na model Xiaomi. Powinieneś znaleźć idealną równowagę między jakością a ceną. Model ten znany jest z solidnej konstrukcji, doskonałej wydajności w grach oraz szybkiego czytnika linii papilarnych. Jeśli jesteś zainteresowany zaopatrzeniem się we flagowca z tej serii, powinieneś być świadomy serii/generacji noszącej numer 11.

Ponownie jest to przypadek, w którym można oczekiwać świetnego stosunku jakości do ceny. Aparat fotograficzny to kolejny plus. Ma te same parametry, co model z numerem 5, a do tego zoptymalizowany system, wytrzymałą baterię i wsparcie dla sztucznej inteligencji od Google. Dostajemy też 100 GB bonusowej pamięci masowej na Google Drive (deg?deg).

Czy znacie któryś z tych modeli telefonów, które posiadają 5G? Czy możecie szczerze, z sercem (i portfelem) polecić któryś z tych telefonów? Jakie inne sugestie byście podali?

Więcej artykułów znajdziesz na: https://infonumer.pl

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również