Krzesła warsztatowe

Krzesła ze sklejki są bardzo wytrzymałe i przede wszystkim elastyczne. Dzięki możliwości gięcia mogą przybrać dowolny, odpowiadający nam kształt.

Krzesła warsztatowe obrotowe

Jak sama nazwa wskazuje krzesła warsztatowe używane są w warsztatach oraz różnego rodzaju pracowniach, w tym pracowniach artystycznych. Bardzo często wykonane są ze specjalnej sklejki, która ma wiele pozytywnych zastosowań.

Jedną z największych zalet krzesła ze sklejki jest łatwość utrzymania go w czystości. Warsztaty oraz pracownie charakteryzują się tym, iż ich powierzchnia bardzo łatwo zostaje ubrudzona. Krzesło ze sklejki umożliwia łatwe czyszczenie, co pozwala zaoszczędzić czas przy sprzątaniu.

Warto wiedzieć, że większość krzeseł warsztatowych jest obrotowych. Dzięki możliwości obrotu o 360 stopni dużo łatwiej jest nam np. wydostać się spod biurka. Gdy dodamy do tego mobilność krzesła (kółka), otrzymujemy możliwość łatwego i dogodnego przemieszczania po całej pracowni bez konieczności wstawania.

Krzesła ze sklejki składają się różnych komponentów, a każdy z nich może być tak samo lakierowany, laminowany, tapicerowany lub oklejany, jak również posiadać tylko jedna tę cechę. Jeśli jednak chodzi o same komponenty, to wartymi wyróżnienia są m.in.:

  • siedziska
  • oparcia
  • nogi
  • podłokietniki
  • płozy

Oczywiście jest ich więcej, jednak krzesła warsztatowe obrotowe nie potrzebują ich wszystkich.

Poza krzesłami warsztatowymi warto wspomnieć o jeszcze jednym rodzaju siedziska do pracowni, jakim jest taboret.

Taborety warsztatowe

Taborety warsztatowe są wykonywane w podobny sposób co krzesła warsztatowe, z tą różnicą, że nie posiadają oparcia. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które potrzebują swobodnego dostępu do siedziska, bez konieczności opierania. Wiele modeli jest jednak wyposażonych w podnóżek, dzięki któremu możemy wygodnie usadowić stopy.

Podnóżek w taboretach i krzesłach warsztatowych jest dość częstą praktyką, która wyróżnia je spośród konkurencji. Niektóre podnóżki obejmują oś całego krzesła, podczas gdy pozostałe mają kształt prostokąta z powierzchnią antypoślizgową.

Krzesła warsztatowe – idealne do każdej pracowni!

Każda pracownia – nie ważne, jakiego sortu - wymaga mocnych, niezastąpionych krzeseł. To właśnie dla tego celu powstały krzesła warsztatowe, gotowe sprostać nawet największym wymaganiom.

Artykuł partnera

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również