Panele 3D - nowość w aranżacji wnętrz

Panele 3D, a więc oryginalne dekoracje ścian w trójwymiarze, to nowość w aranżacji wnętrz, która zdobyła już grono swoich zwolenników. Panele ścienne 3D sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzeba wprowadzenia do wnętrza niezwykle charakterystycznego i mocnego dodatku. Można je położyć na całej jednej ścianie lub tylko na małym fragmencie. Możliwości jest bardzo wiele, a szeroki wybór paneli 3D na rynku pozwala nam na ich łatwe dopasowanie do stylu aranżacyjnego danego wnętrza. Jakie panele ścienne 3D sprawdzą się w salonie i sypialni? O czym warto pamiętać wybierając tego rodzaju dekorację ścienną?

Panele ścienne 3D - co to takiego?

Panele ścienne 3D to cienkie płytki gipsowe, które są dodatkowo wzmacniane włóknem szklanym lub wykonywane na bazie sprasowanych włókien palmowo-kokosowych. Wszystkie panele posiadają wypukły motyw dekoracyjny, który daje wrażenie trójwymiarowości. Dzięki temu, że wzór przechodzi z jednej płytki na drugą, możliwe jest tworzenie dekoracji za pomocą paneli, zarówno w pionie, jak i poziomie.  Panele ścienne 3D mogą mieć kształt małego kwadratu lub większego prostokąta. Można je pomalować na dowolny odcień - jeżeli zależy nam na bardzo wyrazistym akcencie dekoracyjnym, możemy sięgnąć po metaliczne lub nawet strukturalne farby.

Panele 3D dostępne są w wielu, różnego rodzaju fakturach. Wybór konkretnej faktury zadecyduje o stylu aranżacji wnętrza. Jeżeli w Twoim pomieszczeniu panuje ciepły, rustykalny klimat, możesz ozdobić ścianę panelami posiadającymi wzór imitujący cegłę lub kamień. Jeżeli jednak preferujesz nowoczesny styl przypominający klimat loftu lub klubu, postaw na panele ścienne 3D z dynamicznymi wzorami, wręcz “wychodzącymi” ze ściany.

Panele ścienne 3D - do jakich wnętrz pasują?

Panele ścienne 3D pasują tak naprawdę do każdego wnętrza - sprawdzą się doskonale zarówno w sypialni, jak i w salonie. Można też stosować je z powodzeniem w kuchni oraz łazience. Jeżeli zależy nam na nadaniu wnętrzu klasycznego, przytulnego klimatu, możemy zdecydować się na niezwykle eleganckie i szykowne panele drewniane. Warto stosować je jednak w pomieszczeniach, w których wilgotność nie jest zbyt wysoka.

Jeżeli zależy nam na tym, aby zamontować drewniane panele ścienne 3D na przykład w łazience, powinniśmy pamiętać o ich właściwej impregnacji. Warto również postawić na taki gatunek drewna, który bardzo dobrze znosi kontakt z  wodą. Lekkie i łatwe w montażu okażą się panele wykonane z płyty MDF, które są pokryte fornirem, laminatem lub też folią dekoracyjną - zapewnią one skuteczną izolacyjną akustyczną, gwarantując jednocześnie trwałość i wytrzymałość. Jeżeli poszukujemy paneli 3D do kuchni, możemy postawić na modele wykonane ze szkła hartowanego, pokrytego dodatkowo laminatem, który zabezpieczy je przed wszelkimi uszkodzeniami.

panele ścienne

Panele 3D w salonie

Panele 3D mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów - zarówno z płyt MDF, PCV, jak i z litego drewna czy tworzywa sztucznego. Najczęstszą ich odmianę stanowią jednak panele gipsowe. Dzięki swojej trójwymiarowości rozwiązania takie sprawiają, że ściany nabierają mocnego, wyrazistego charakteru. Panele 3D najlepiej prezentują się w salonie i innych dużych pomieszczeniach. Jeżeli zdecydujemy się na tego rodzaju rozwiązania w małych wnętrzach, musimy pamiętać o tym, że zabiorą one nieco przestrzeni. W takim przypadku zdecydowanie lepsze okaże się zamontowanie paneli jedynie na pewnym fragmencie ściany.

Zobacz także : Aranżacja apartamentu - 90 m2 w stylu klasycznym >>

Panele 3D w sypialni

Panele 3D doskonale sprawdzą się również w sypialni podkreślając charakter wnętrza i wydobywając z niego to, co najlepsze. Tu możliwości są nieograniczone - możemy postawić na panele ścienne 3D wykonane z różnego rodzaju materiałów. Ciekawym pomysłem mogą okazać się panele ścienne tapicerowane, przypominające swoim wyglądem miękkie i grube klocki. Są dostępne w wielu odcieniach, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do stylu aranżacyjnego naszej sypialni. Można też postawić na niezwykle charakterystyczne i popularne w ostatnim czasie betonowe panele 3D. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim doskonała wręcz wytrzymałość mechaniczna, a także niezwykle oryginalny design, który odnajdzie się zwłaszcza w sypialniach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym i minimalistycznym.

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również