Zastosowanie i właściwości pianki polietylenowej – nie tylko do pakowania

Pianka polietylenowa głównie kojarzy się z branżą transportową, ale i branżą budowlaną. Jej właściwości pozwalają jednak na znacznie szersze wykorzystanie, między innymi do zabezpieczania przesyłek czy wypełniania opakowań. Poznajmy ją i oceńmy, w jakich dziedzinach przydaje się najbardziej.

Cechy pianki polietylenowej

Pianka polietylenowa jest substancją porowatą, która powstaje w wyniku polimeryzacji etylenu. Idealnie sprawdza się do zabezpieczania elementów przed zarysowaniami, wstrząsami oraz wszystkich przedmiotów czy też powierzchni, które wymagają szczególnej uwagi. Cechuje ją bardzo wysoka trwałość i niska ścieralność. Ponadto termoizolacyjność i to właśnie ta cecha decyduje o zastosowaniu, chociażby w budownictwie. Mamy do czynienia z produktem, który jest wysoce elastyczny, antystatyczny i bardzo lekki.

Te same cechy decydują o możliwości zastosowania w branży opakowaniowej. Taką piankę znajdziemy w ofercie, jaką posiada producent opakowań Opakowania24.eu. Można ją uformować czy poprzycinać do dowolnego kształtu i w ten sposób znajdzie swoje miejsce wewnątrz opakowań. Zabezpieczy transportowane czy przechowywane elementy, nie dopuszczając do ich uszkodzenia. Ze względu na niską wagę, nie wpłynie niekorzystnie na masę całego pakunku, a w późniejszym czasie, w większości wypadków można ponownie ją wykorzystać.

Chroni nie tylko przed uszkodzeniami, ale i działaniem substancji chemicznych czy też wilgoci. Polietylen służący do jej wykonania, to materiał niepalny i wysoce odporny na działanie różnorodnych czynników. Trudno się dziwić, że takie właściwości zostają wykorzystane w wielu dziedzinach.

Do tego można liczyć na stosunkowo niską ceną, co przekłada się na doskonałą alternatywę, dla dotąd stosowanych przekładek tekturowych, w branży opakowaniowej.

Zalety pianki polietylenowej

Lekkość, niska cena czy odpowiednia ochrona przed zarysowaniami to tylko część z atutów, jakie posiada pianka polietylenowa. Można ponadto liczyć na dźwiękochłonność i niepodatność na pleśń. Wodoszczelność, a także paroszczelność. Mamy do czynienia z materiałem bezwonnym i bezpyłowym, nadającym się do dalszej obróbki.

Pianka polietylenowa jest produkowana bez udziału substancji wykazujących szkodliwe działanie, co wpływa na możliwość wykorzystania jej właściwości w przemyśle spożywczym.

Biorąc pod uwagę tego typu produkt i aktualne możliwości zastosowania, można się spodziewać, że w przyszłości pianka polietylenowa znajdzie swoje miejsce także w wielu innych branżach. Oferuje szereg pożądanych cech, dzięki czemu już teraz zastępuje tradycyjne materiały czy rozwiązania, co przekłada się między innymi na lepsze parametry zabezpieczeń w transporcie, względem konstrukcji budowlanych i na wielu odmiennych polach.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również