Zawód przyszłości: Opiekunka osób starszych w Niemczech.

W niepewnych czasach każdy z nas szuka pracy, która zapewnia bezpieczeństwo i stabilność finansową. Stawiamy na pewne branże, które będą przynosić dochód mimo kryzysu. Jednym z zawodów oferujących bogaty wybór zleceń jest opieka osób starszych w Niemczech. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o pracy opiekunów osób starszych w Niemczech.

Dlaczego Niemcy wybierają domową opiekę seniora?

Liczba osób starszych w Niemczech wynosi już kilkanaście milionów. Oznacza to przede wszystkim ogromne zapotrzebowanie w sektorze usług opiekuńczych. Nie wszystkie rodziny mają możliwość sprawowania stałej opieki nad bliskim. Co w takiej sytuacji? Niemieckie rodziny nadal mają dwa wyjścia. Skorzystać z ofert domów opieki lub zapewnić seniorowi opiekę domową. Coraz większa liczba Niemców decyduje się na pomoc opiekunek osób starszych. Dzięki temu rozwiązaniu seniorzy mogą cieszyć się indywidualną troską. Przyjacielskie relacje i możliwość spędzenia jesieni życia we własnym domu gwarantują osobom starszym duży komfort. 

Co to oznacza dla polskich opiekunek seniora? Przede wszystkim bogaty i stabilny rynek ofert pracy. Dodatkowo należy wspomnieć, że polskie opiekunki seniora zdążyły już wyrobić sobie w Niemczech pewną renomę. Postrzegane są jako osoby pracowite, empatyczne i otwarte. Dzięki temu niemieckie rodziny chętnie zatrudniają opiekunów pochodzących z Polski. A nasz kraj stał się obecnie głównym dostawcą usług opiekuńczych do Niemiec.

Jak szukać legalnej pracy w opiece?

Opiekunki chcące zapewnić sobie bezpieczną i dobrze płatną pracę najczęściej wyjeżdżają z liderami w branży. Przykładem takiej firmy jest Veritas Opieka - agencja opiekuńcza kompleksowo organizująca wyjazdy do Niemiec. Veritas Opieka proponuje wysokie stawki bazowe - około 1800€ netto miesięcznie. Opiekunowie mają również możliwość zwiększenia zarobków poprzez bogaty system premii i bonusów lojalnościowych. Mieszkanie i wyżywienie na zleceniu są bezpłatne - dzięki czemu można zaoszczędzić środki na kosztach utrzymania. Nie trzeba również martwić się o transport na i ze zlecenia. Firma organizuje darmowe przejazdy w obie strony. Szukasz pracy w opiece? Sprawdź najnowsze oferty pracy w Niemczech w firmie Veritas Opieka: Praca w opiece Niemcy.

Artykuł partnera

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również