5 korzyści, jakie zapewni Ci nowoczesne konto w banku

Współczesne konto osobiste służy nie tylko do przyjmowania wynagrodzenia i wykonywania przelewów. Nowoczesny ROR pomaga oszczędzać, pozwala korzystać z usług banku niezależnie od lokalizacji i godzin pracy oddziałów, a nawet… zapewnia pomoc w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Jak wybrać ten najlepszy?

Jak podaje PRNews, na koniec I kw. 2019 r[1]. banki prowadziły 33,1 mln ROR-ów. To o 270 tys. więcej niż w poprzednim kwartale i aż o 1,7 mln więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przyczyną rosnącego ubankowienia Polaków jest nie tylko naturalne przesunięcie demograficzne i zwiększony dostęp do produktów bankowych, ale również coraz większa świadomość korzyści wynikających z prowadzenia ROR-u.
Nowoczesny ROR – więcej niż zwykłe konto
Wiele osób postrzega ROR-y jako konta bankowe służące przede wszystkim do otrzymywania wpływów i regulowania płatności. Rzeczywiście. Właśnie taki cel przyświecał twórcom pierwszych kont osobistych. Współczesne rachunki są jednak zdecydowanie bardziej nowoczesne. Zapewniają użytkownikom nie tylko możliwość wykonywania podstawowych operacji, ale również dostęp do dodatkowych usług, ułatwiających codzienność. Wygodna aplikacja mobilna, atrakcyjnie oprocentowane depozyty, ubezpieczenie assistance – na jakie profity mogą liczyć użytkownicy nowoczesnych kont?

5 korzyści z użytkowania nowoczesnego ROR-u

  • Możliwość bankowania niezależnie od oddziałów banku. Dzięki wygodnej aplikacji mobilnej będziesz mógł bankować zawsze i wszędzie, niezależnie od godzin pracy i lokalizacji oddziałów banku. Aplikacja zapewni ci także dostęp do limitowanych ofert (np. depozytów z ponadprzeciętnym oprocentowaniem), możliwość sprawdzenia salda w ciągu zaledwie kilku sekund czy wykonania przelewu bez znajomości numeru konta odbiorcy.
  • BLIK. BLIK to przełomowy system, umożliwiający wykonywanie płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych, wystawianie czeków, a nawet wypłacanie pieniędzy z bankomatu przy pomocy smartfona. Bez karty płatniczej!
  • Wsparcie w oszczędzaniu. Choć konto osobiste nie służy bezpośrednio oszczędzaniu, powinno je wspierać. W jaki sposób? Poprzez oferowanie atrakcyjnie oprocentowanych kont oszczędnościowych i depozytów.
  • Wsparcie w przypadku nieprzewidzianych wydatków. Jeśli nie masz oszczędności, wybierz konto z odnawialną linią debetową. Jeśli na twojej drodze staną nieprzewidziane wydatki, pieniądze będą na wyciągnięcie ręki. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Każdy wpływ na konto automatycznie spłaca i odnawia limit, a Ty nie musisz pamiętać o terminach spłaty rat. Pamiętaj jednak, że taka linia debetowa jest produktem kredytowym. Jeśli chcesz ją dostać, będziesz musiał przedstawić bankowi dokumenty potwierdzające wysokość i źródło dochodów.

Wsparcie w trudnych sytuacjach. Czy wiesz, że wraz z nowoczesnym kontem osobistym możesz zyskać dostęp do ubezpieczenia assistance, zapewniającego profesjonalną pomoc domową i medyczną? Już jeden telefon do centrum alarmowego wystarczy, abyś otrzymał wsparcie w przypadku awarii sprzętu, kradzieży z włamaniem, uszkodzenia zamków, zagubienia kluczy, zalania, pożaru, a nawet w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania (także dziecka).
Co jednak z opłatami? Czy szeroki zakres dodatkowych usług wymusza na bankach naliczenia dodatkowych opłat? Na szczęście nie.

Czy nowoczesne konto osobiste może być tanie?

ie ulega wątpliwości, że banki muszą zarabiać. Dodatkowymi opłatami za szeroki zakres usług nie muszą jednak obciążać klientów. Skutecznym rozwiązaniem, które pozwala połączyć atrakcyjne świadczenia z niskimi kosztami, są konta warunkowo bezpłatne. Takie rachunki oferują z reguły dostęp do wielu ułatwiających życie udogodnień, a przy spełnieniu określonych przez bank wymagań stają się bezpłatne. Aby uniknąć opłat, niezbędne może być wykonanie kilku transakcji bezgotówkowych miesięcznie, zlecenie przelewu wynagrodzenia na konto czy utrzymanie określonej wysokości salda.

Dla kogo konto z warunkami?

Wybór konta z warunkami okaże się strzałem w dziesiątkę przede wszystkim dla osób, które spełnią je bez większego trudu, niejako przy okazji. Jeśli będziesz musiał porządnie się postarać, aby spełnić wymogi, istnieje duże ryzyko, że z czasem twoja motywacja spadnie. Jeśli nie sprostasz kryteriom, bank zgodnie z umową naliczy dodatkowe opłaty. A ty narazisz swój portfel na dodatkowe, zupełnie niepotrzebne koszty.

[1] Badanie przeprowadził portal PRNews. Tutaj więcej informacji - https://prnews.pl/raport-prnews-pl-rynek-kont-osobistych-i-kw-2019-443348.

Materiał zewnętrzny

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również