Artykuł tematyczny: "Srebrne sztabki. Dlaczego warto zainwestować w srebro?"

Srebro od dawna sprawdza się jako znakomita forma „przechowywania” swojego majątku w czasach niestabilności gospodarczej na świecie i w kraju. Obecnie srebrne sztabki są bardzo tanie, a obecny rok to znakomity czas na zakup tego potencjalnie dochodowego metalu szlachetnego, którego wartość zdaniem inwestorów w IV kwartale 2021 roku może wzrosnąć do 34 dolarów za uncję.

Zanim jednak pomyślisz o zakupie srebra, musisz dowiedzieć się o paru bardzo istotnych rzeczach. Przejdźmy zatem do najważniejszych kwestii związanych ze srebrnymi sztabkami, a także przyczynami ich zwiększającej się popularności. Zapraszamy.

Dlaczego warto inwestować w srebrne sztabki?

Srebro posiada wciąż rosnącą popularność rynkową. Na rynku światowym jest popularnym metalem szlachetnym i przemysłowym. Poza tym srebro jest dosyć obojętną inwestycją, samo w sobie nie stoi za generowaniem produkcji, nie generuje także widocznych przepływów pieniężnych. Dlaczego więc zastanawiamy się nad inwestycją w srebrne sztabki? Chociażby ze względu na jego stosunkową stabilność na przestrzeni lat i coraz większe wpływy w dziedzinach, chociażby przemysłu fotowoltaicznego, przemyśle elektronicznym, jubilerstwie czy medycynie.

Na rynkową wartość srebra wpływa obecny kurs dolara. Polityka pieniężna stosowana przez Rezerwy Federalne Stanów Zjednoczonych przyczynia się do wzrostów, a także i spadków wartości rynkowej srebrnych sztabek. Jak obecnie można zauważyć, jest to idealny moment na inwestycje, ponieważ srebro zachowuje od dłuższego czasu stabilnie wzrastającą wartość.

W przeciwieństwie do złota srebro jest aktualnie dostępne w bardzo przystępnej cenie. Obecnie srebro kosztuje ok. 1/66 ceny złota (26 dolarów) i swoją wysoką wartością ochroni Twój kapitał w przypadku kryzysu finansowego. Jest dostępne dla każdego, kto jest prawdziwie zainteresowany inwestycją w ten przemysłowo-szlachetny metal. Co więcej, srebrne sztabki wraz ze złotem są ostateczną formą pieniądza, ponieważ nie można go po prostu wydrukować jak zwykłych papierowych pieniędzy, czy wygenerować jak formularzy cyfrowych.

Ostatecznym argumentem za inwestycją w srebrne sztabki jest powolne kurczenie się zasobów tego cennego metalu. Topniejące powoli zapasy srebra przyczyniają się do powolnego, ale stabilnego wzrostu cen srebra na całym świecie.

Srebro to nowe złoto?

Znaleźć srebrne sztabki w fizycznej formie, chociażby w ofercie Mennicy Krakowskiej, to zapewnienie sobie skutecznego i co najważniejsze, bezpiecznego magazynowanie swojego kapitału, podobnie jak w przypadku złota, używanego do tego samego. Srebro z tego względu często określane jest „nowym złotem”, warto jednak spojrzeć na konkretne cechy srebra, stojące za tak szeroko omawianym kontekstem.

  • Srebro zapewnia ochronę finansową. Jak wspomnieliśmy, inwestorzy często gromadzą swoje kapitały na metalach szlachetnych, takich jak srebro czy złoto w okresach zawirowań. Kiedy panuje niepewna atmosfera polityczna i gospodarcza, prawny środek płatniczy zazwyczaj ustępuje takiemu majątkowi, jakim jest złoto i srebro.
  • Srebro tak jak i złoto, nigdy nie było poddane żadnej formie ostracyzmu inwestycyjnego. Jeśli posiadasz fizyczne srebro, takie jak srebrne sztabki, możesz być pewien, że zostanie ono przyjęte w każdym miejscu na Ziemi. Inaczej jest w przypadku prawie każdej innej inwestycji, którą wykonujesz.
  • Długotrwałe wykorzystanie srebra i złota jako środków pieniężnych. Historia monetarna pokazuje, że srebro było używane częściej jako waluta niż złoto. Posiadanie fizycznego srebra zapewnia prawdziwy majątek, który służył i będzie służyć jako konkretne przetrzymanie swojego kapitału przez dosłowne dziesiątki, jeśli nie setki bądź tysiące lat, będąc tym samym inwestycją także dla swoich przyszłych pokoleń.

Srebrne sztabki to coraz bardziej popularna inwestycja

Wielu inwestorów i ekonomistów sugeruje, że inwestycja w obecnych czasach w srebro to droga do zabezpieczenia finansowego na lata. Jest w tym ziarno prawdo. Obecnie popyt na srebro jest wyższy niż kiedykolwiek wcześniej, odgrywa ono niesamowicie ważną rolę w zastosowaniach przemysłowych, a biżuteria wykonana ze srebra odgrywa znaczącą rolę w krajach o rosnącej populacji, z tego względu inwestycja w srebrne sztabki to pewność stałości finansowej, a nawet wzrostu kapitału.

Srebrne sztabki są także najpopularniejszą formą inwestycji w srebro, głównie ze względu na lepszą formę, niż np. popularne na zachodzie srebrne monety, które nadają się bardziej do masowego kolekcjonowania, aniżeli prawdziwego rynku inwestycyjnego. Co więcej, srebrne sztabki są łatwiejsze w przechowaniu i transporcie, dlatego nie musimy obawiać się ryzyka związanego z ich możliwym zaginięciem.

Niewystarczające wydobycie srebra także przyśpiesza proces wzrostu jego ceny na rynku światowym. Teraz jest najlepszy możliwy czas na zakup sztabek srebra, ponieważ ceny z pewnością wzrosną już w niedługim czasie. Skontaktuj się z Mennicą Krakowską już dziś, aby przeanalizować możliwy zakup i dowiedzieć się więcej.

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również