Formy płatności elektronicznych – którą wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele form płatności elektronicznych. Duża dostępność i różnorodność sprawia, że czasami nie wiemy, która będzie najlepsza i którą powinniśmy wybrać. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Metody płatności elektronicznych

Postęp technologiczny i ciągłe zmiany na rynku płatności sprawiają, że stale pojawiają się nowe formy płatności. Płatności bezgotówkowe są wręcz synonimem XXI wieku. Szeroka dostępność i ich stale rosnąca popularność sprawiają, że coraz więcej osób po nie sięga. Innowacyjne formy płatności gwarantują nie tylko wygodę i komfort, ale także bezpieczeństwo.

Wyróżniamy między innymi:

 • płatności przy użyciu karty,
 • płatności mobilne - telefonem lub smartwatchem,
 • usługę BLIK.

Wszystkie płatności online są nie tylko szybkie, ale przede wszystkim bezpieczne. Niezbędne zabezpieczenia i szyfrowania sprawiają, że dane użytkowników oraz transakcji są stale chronione.

Obecnie realizowanie transakcji możliwe jest przy użyciu urządzeń mobilnych. Do takich usług zaliczamy:

 • usługę BLIK,
 • płatności QR – do realizacji transakcji wystarczy smartfon z dostępem do Internetu oraz zeskanowanie specjalnie przygotowanego kodu QR,
 • płatności SMS,
 • Fastpass – to wygodna metoda płatności przy użyciu aplikacji mobilnej na Twoim smartfonie.

Inne formy płatności elektronicznych

Powyższe metody płatności internetowych nie wyczerpują dostępnych obecnie na rynku. Pozostałe, nie mniej popularne usługi to m.in.: 

 •  Google Pay,
 •  Kliknij i zapłać z Visa,
 •  PayPal,
 •  Masterpass.

Te formy płatności wymagają jedynie prostej i szybkiej integracji smartfona z kartami płatniczymi. Tpay wspiera użytkowników zarówno w czasie integracji karty z aplikacjami, a także gwarantuje bezpieczeństwo i komfort w przypadku każdej transakcji.

Jednak najpopularniejszą metodą płatności nadal pozostaje płatność kartą bankową. Dzięki niej możemy zrobić zakupy zarówno w Internecie, jak i w sklepach stacjonarnych. Każda transakcja dokonywana przy użyciu karty płatniczej – niezależnie czy online czy stacjonarnie – jest szyfrowana i zabezpieczana.

Którą formę płatności wybrać?

Z pewnością taką, która spełnia Twoje oczekiwania, potrzeby i jest idealnie dostosowana do Twojego trybu życia. Jeśli zawsze masz pod ręką swój telefon, to wszelkie płatności mobilne będą dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Z kolei gdy nie rozstajesz się ze swoim portfelem i kartami bankowymi, to warto sięgnąć po tę formę płatności. Jej zaletą jest fakt, że może być używana zarówno przez Internet, jak i w punktach stacjonarnych. Dlatego też, podejmując decyzję, warto dostosować ją do swoich indywidualnych potrzeb!

Artykuł sponsorowany

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również