Kto może Ci pomóc w napisaniu wniosku o dotacje unijną?

Marzysz o poszerzeniu oferty swojej  firmy, ale nie wiesz jak zdobyć potrzebne Ci pieniądze z dotacji unijnych? Dobrze trafiłeś. W tym artykule dowiesz się, gdzie szukać potrzebnych informacji i z kogo pomocy skorzystać w procesie pisania wniosku o dotację unijną. 

Niewątpliwie otrzymane dotacji unijnej to świetna okazja dla przedsiębiorców na zdobycie dodatkowych funduszy potrzebnych do rozwoju przedsiębiorstwa. Czym są dotacje unijne? Nieodpłatnym oraz bezzwrotnym rodzajem pomocy finansowej udzielanym przez Unię Europejską przedsiębiorstwom na szereg realizowanych przez nich celów. Co więcej, dotacje te mają charakter uznaniowy, a tym samym nie każdy składający będzie miał okazję cieszyć się z jej otrzymania. 

Warto również dodać, iż sam proces nie należy do najłatwiejszych, a szereg wymogów do spełnienia zależy od rodzaju konkursu. W związku z tym, tak ważny staje się fakt, aby złożony przez Ciebie wniosek był w pełni poprawny. Zapewne pomyślisz teraz, że błędy zdarzają się każdemu. Ale czy chcesz, aby to Twój wniosek został odrzucony? Odpowiedź brzmi negatywnie. Dlatego też pierwszym krokiem w celu realizacji swoich planów jest szukanie informacji z odpowiednich źródeł i zrozumienie samego procesu aplikowania. 

Jak wygląda proces pozyskiwania dofinansowania ze środków Unii Europejskiej? Dzieli się on na klika podstawowych etapów: 

 1. Określenie przez wnioskodawcę celu, na który to miałyby być przeznaczone uzyskane przez niego pieniądze unijne. Celi tych może być naprawdę wiele, a z dofinansowania może skorzystać firma działająca na rynku już wiele lat, jak i zupełnie nowa. 
 2. Stworzenie biznesplanu. Przedsiębiorca starający się o dotację jest zobowiązany do przedstawienia analizy finansowej oraz biznesplanu opracowanego przez niego projektu. Co więcej, warto przyłożyć się do tego zadania, ponieważ informacje w nim zawarte są fundamentalne przy procesie składania wniosku. 
 3. Sprawdzanie harmonogramu naborów. Jako przedsiębiorca, na pewno wiesz, jak ważny jest czas w procesie planowania określonych przedsięwzięć. Warto dużo wcześniej sprawdzić wszystkie terminy składania wniosków i być przygotowanym z wyprzedzeniem. 
 4. Zapoznanie się z regulaminem. Konkurs wniosków ma swoje zasady, a Twoim obowiązkiem jest być z nimi zapoznanym. 
 5. Wypełnienie wniosku. Jeden z najważniejszych elementów, w którym królować powinna precyzja i staranność. To właśnie poprawne wypełnienie wniosku, może zagwarantować Ci otrzymanie dotacji unijnej. 
 6. Procedura oceny wniosku. Każde kryterium podlega ocenie punktowej, to na tym etapie Twój wniosek może zostać skierowany do poprawy. 
 7. Otrzymanie dofinansowania lub odrzucenie wniosku.

W procesie pisania wniosku o dotację unijną wszystkie etapy są bardzo ważne, dlatego pamiętaj, aby żadnego z nich nie pominąć! 

Dotacje unijne: gdzie szukać informacji?

Informacji dotyczących dotacji unijnych jest naprawdę wiele. Szukając informacji w internecie, musisz pamiętać, aby zawsze sprawdzać ich poprawność. Chcesz mieć pewność, że znalezione przez Ciebie informacje, są aktualne? Oto pięć wskazówek, które przyśpieszą Twój proces pozyskiwania informacji:

 1. Informacje czerp tylko z oficjalnych stron UE. Jest to najbezpieczniejsze źródło pozyskiwania informacji, które jest stale uaktualniane. 
 2. Umów się na spotkanie w Punkcie Informacyjnym (punkty zlokalizowane są w miastach wojewódzkich oraz w części miast powiatowych).
 3. Sprawdzaj daty publikacji artykułów, wpisów. 
 4. Przezorny zawsze ubezpieczony, dlatego potwierdzaj informacje minimum w dwóch niezależnych źródłach.
 5. Skorzystaj z usług firmy doradczej, która dobierze spersonalizowany pod Twoje potrzeby plan działania.

Przytłacza Cię natłok informacji? Nie martw się, na szczęście są wyspecjalizowani w swojej branży specjaliści, którzy udzielą Ci potrzebnych rad. 

Pisanie wniosków o dotacje unijne: kto może pomóc?

Pewnie nie raz chciałeś stworzyć wniosek o dotacje, jednak nie wiedziałeś, kto mógłby rozwiązać Twój problem. Z pomocą przychodzą firmy doradcze np. https://www.a1europe.pl/. Oferują one kompleksowe usługi, w których skład wchodzi m.in. tworzenie i redagowanie wniosków oraz biznesplanów działalności. Zakres ich usług jest szeroki oraz elastycznie dopasowuję się do potrzeb i oczekiwań klientów. Mając oparcie w postaci usług doświadczonej firmy doradczej, proces pisania wniosków nie będzie Ci już straszny. Wyspecjalizowana i doświadczona w swojej branży firma przygotuje za Ciebie całość dokumentacji i sporządzi wniosek. Brzmi dobrze, prawda? To nie koniec, firma doradcza może również brać udział w zarządzaniu projektem oraz jego rozliczeniu. Taka współpraca jest niewątpliwym odciążeniem dla beneficjenta, a czas, który spędziłbyś na kwestiach biurokratycznych, przeznaczysz na rzeczy ważniejsze. Nie pozostaje nic innego, jak spróbować! 

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również