Papierowy album - przeżytek czy piękna pamiątka?

Robienie zdjęć od dawna nie jest już czynnością dla wybranych, dla fotografów, magików, którzy uwieczniają na kliszy niezwykłe momenty. W dobie fotografii cyfrowej, gdy niemal każdy posiada aparat fotograficzny w telefonie, a oprócz tego "cyfrówkę" lub "lustrzankę", fotografia bardzo się upowszechniła. Robimy zdjęcia w ważnych momentach naszego życia, fotografujemy niezapomniane wakacje, ukochane osoby, miejsca i zwierzaki. Często jednak w wyniku szukania najlepszego ujęcia powstają ogromne foldery, pełne podobnych do siebie zdjęć, o których zwyczajnie zapominamy. Niewiele osób drukuje fotografie. A może warto? Dowiedz się więcej z poniższego poradnika lobos.promo.

Wydruk zdjęć - dlaczego warto?

1. Szacunek dla własnych ujęć

Gdy wykonamy serię ujęć, a następnie zgramy je wszystkie do folderu na komputerze i zapomnimy o nich, w żaden sposób nie uczcimy własnej pracy, którą włożyliśmy w wykonanie. dlatego właśnie warto zdjęcia segregować, a najpiękniejsze, najbardziej udane z nich drukować na dobrym papierze, w wysokiej jakości.

2. Trwałość obrazów na dłużej

Zdjęcie wydrukowane na papierze jest trwalsze, niż to pozostawione na dysku. Aby usunąć plik, wystarczy raz kliknąć, zniszczenie zdjęcia wymaga podarcia go, spalenia. To sprawia, że zdjęcia drukowane są trwalsze nie tylko fizycznie, ale też emocjonalnie - trudniej jest się z nimi rozstać. Znacznie trudniej też przez przypadek spalić album, niż utracić zdjęcia w wyniku awarii sprzętu.

3. Odpowiednia oprawa dla wspomnień

Zdjęcia na papierze niosą też ze sobą całkiem inny ładunek emocjonalny, niż te przechowywane w komputerze. Przyjemnie jest je wziąć do ręki czy oglądać w pięknie wykonanym albumie.

wydruk zdjęć

Gdzie zlecić wydruk zdjęć?

Drukowanie fotografii jest dziś banalnie proste i szybkie. Co więcej, nie musi wcale kosztować wiele. Wydruk zdjęć w większej liczbie w dobrej jakości drukarni to mniejszy koszt, niż wywoływanie fotografii z kliszy, co robiliśmy powszechnie jeszcze kilkanaście lat temu. Warto zwrócić uwagę, by drukarnia dysponowała dobrej jakości papierem fotograficznym oraz gwarantowała trwałość wydruku. Ostatecznie nie chcielibyśmy, by nasze z trudem wytypowane zdjęcia zblakły po kilku latach i stały się nieczytelne. Nie zaszkodzi też zwrócić uwagę na rabaty przy większych zleceniach.

Oferowany przez drukarnię wydruk zdjęć nie może oczywiście być zbyt tani - to najczęściej oznacza tusze słabej jakości lub marny papier. Warto też wybrać miejsce, w którym pracownicy pomogę w doborze odpowiedniego formatu. Zbyt duży może rzutować negatywnie na jakość. Przy wyborze drukarni warto zwrócić uwagę na ofertę lobos.promo

Magia papierowych albumów

Co zrobić, by zachować magiczne chwile w podróży na dłużej? Bardzo ciekawym i przyjemnym zwyczajem może być selekcja zdjęć, wybieranie kilku najlepiej oddających nasze emocje i wspomnienia, wydruk oraz wklejanie je do albumu. Taki gruby album ze zgromadzonymi wspomnieniami z wielu wspaniałych momentów może stać się najlepszą pamiątką, obrazową kroniką. można dowolnie go ozdabiać, kreować, zapełniać wybranymi wspominaniami - ma o wiele większego ducha, niż folder na dysku komputera. Dlatego warto zdecydować się na wydruk zdjęć.

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również