Finitech - czy polska marka podbije Rosję?

Digitalizacja rynku finansowego to zjawisko powszechne na całym świecie. Coraz więcej produktów i usług jest dostępnych poprzez smartfony, komputery i inne nowoczesne gadżety. Loando - narzędzie umożliwiające porównywanie ofert finansowych online - rozszerza obecnie swoją działalność na rynek rosyjski. 

Dopiero w 2011 roku powstała w Rosji ustawa regulująca tamtejszy rynek pożyczkowy - jest on więc stosunkowo młody, jednak zainteresowanie pożyczkami i nowoczesnymi technologiami finansowymi wśród mieszkańców Rosji stale wzrasta. Łączna kwota pożyczek, przyznanych w Rosji w 2016 roku, to 18,1 miliardów rubli - trzykrotnie więcej, niż w roku 2015, a według prognoz ekspertów, tendencja wzrostowa ma się utrzymać w roku 2017. Prognozy zakładają, że kwota udzielonych pożyczek w 2017 roku wyniesie w Rosji 130 mld rubli - 30% tej kwoty mają stanowić pożyczki udzielone online. Rosnące potrzeby klientów sprawiają, że również wysokości oferowanych świadczeń ulegają zmianie - średnia wysokość pożyczki w 2017 roku to 14 800 rubli. Może to być porównywalne ze średnią kwotą kredytu konsumenckiego, udzielanego przez bank. 

Aż 67% wszystkich udzielanych pożyczek stanowią pożyczki udzielane w miastach, mających poniżej miliona mieszkańców. Większe miasta stanowią 18% pożyczek, natomiast Moskwa - 15%. 

Loando - innowacja na rynku wschodnim

8,7 miliardów rubli - taką ilością pieniędzy dysponują obecnie rosyjskie firmy pożyczkowe, działające online. Stanowi to wzrost o 2,53 mld rubli w stosunku do roku 2015. Obecnie około połowa pożyczek to pożyczki bezgotówkowe - wydawane w formie elektronicznych pieniędzy na kartę lub konto. Wyraźnie pokazuje to, że rozwiązania elektroniczne są odpowiedzią na oczekiwania klientów. Proces digitalizacji sprawia, że klienci stopniowo odchodzą od tradycyjnych rozwiązań dotyczących pożyczania pieniędzy (np. w oddziałach firm pożyczkowych). Z nowoczesnych rozwiązań korzystają nie tylko firmy pożyczkowe - również tradycyjne, istniejące od lat banki starają się iść z duchem czasu i wprowadzają do swej oferty elektroniczne technologie finansowe, chcąc wyjść naprzeciw rosnącym i zmieniającym się wymaganiom konsumentów. 

Technologie finansowe

W rosyjskim sektorze fintech brakuje rozwiązań, które umożliwiają porównywanie pożyczek online. Z tego powodu marka Loando zdecydowała się na wejście na rynek rosyjski - choć istnieją na nim strony, na których zebrano różnorodne oferty firm pożyczkowych, brak jest możliwości łatwego porównania ofert i określenia realnych kosztów pożyczki, a takie właśnie usługi oferuje Loando. Dotychczas rosyjscy pożyczkobiorcy korzystali głównie z oficjalnych informacji podawanych na stronach pożyczkodawców oraz z opinii internautów. Porównywarka loando.ru umożliwi szybszy i korzystniejszy wybór odpowiedniej pożyczki każdemu z klientów. Uchroni ich również przed ukrytymi w umowie "kruczkami" czy wysokim oprocentowaniem. 

Sukces Loando na rynku polskim

Loando na rynku polskim cieszy się dużym zainteresowaniem klientów. Umożliwia im łatwy dostęp do najnowszych ofert w sektorze pozabankowym i oszczędność czasu, a także dostarcza niezbędnych informacji, które umożliwiają podjęcie racjonalnej decyzji i zrozumienie zasad obowiązujących w branży pożyczkowej. Twórcy Loando mają na koncie również stworzenie innego portalu o tematyce fintech - pożyczkaportal. Serwis ten, pełniący funkcję opiniotwórczą i informacyjną, jest największym graczem w branży. Decydują o tym głównie pozytywne opinie klientów oraz ranking pożyczek przez internet w pożyczkaportal.

Loando.ru

Pod takim adresem będzie funkcjonowało Loando na rynku rosyjskim, a wygląd strony i zawarte na niej treści będą spójne z wersją polską. Oprócz możliwości porównania ofert firm pożyczkowych i przedstawienia informacji na ich temat, rosyjska wersja będzie zawierała funkcję "suwaka" umożliwiającego łatwe wyszukanie oferty adekwatnej do indywidualnych potrzeb klienta i jego możliwości finansowych. Korzystając z funkcji "filtrowania", potencjalny pożyczkobiorca będzie miał możliwość ustalenia terminu spłaty pożyczki oraz jej wysokości - porównywarka pokaże jedynie oferty spełniające wybrane warunki. Strona będzie zawierała również informacje dotyczące bezpiecznego pożyczania oraz najnowszych trendów finansowych innowacji.

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również