Jak się ubrać do pracy

Strój do pracy to całkowicie odrębna kategoria ubioru. Dla jednych będzie znaczyła roboczy kombinezon, fartuch czy funkcyjne kurtki, dla innych, związanych dresscodem, to garnitur, garsonka, biała koszula. Dla większości osób pracujących w kontakcie z zewnętrznym odbiorcą, a nienależących do kadry menadżerskiej, ubiór w pracy musi cechować się po prostu schludnością i podstawową elegancją.

W czym do pracy?

Jak się ubrać do pracy - to jedno z codziennych pytań większości osób podążających codziennie do swojego miejsca pracy. Abstrahując od stroju osób będących na samej górze drabinki menadżerskiej, przeciętny pracownik zobowiązany jest do noszenia ubiorów klasy średniej. Wykonując pracę biurową, mężczyzna najczęściej wybiera do pracy marynarkę, może mieć ona charakter mocno sportowy, koszulę i spodnie, bardzo często są to jeansy czarne, a nawet granatowe. Najmocniejszą stroną tego ubioru jest marynarka i koszula, często biała. Niektóre stanowiska pacy wymagają krawatu. Zamiast marynarki mężczyzna w pracy świetnie wygląda w modnym i schludnym swetrze, również pod krawatem.

Strój kobiety do pracy posiada zdecydowanie więcej opcji. W niektórych zawodach przybiera on charakter mocno formalny. Jeżeli nie jest to ubiór firmowy, formalny charakter tworzy wąska spódnica, marynarka i koszula, a wszystko w stonowanych kolorach. Spódnicę można zastąpić sukienką i marynarką, żakietem lub eleganckimi swobodnymi spodniami. Ważne, by dobrać ubiór w taki sposób, aby czuć się komfortowo zimą, gdy zewnętrzną warstwę tworzy ciepła, puchowa kurtka taka jak: https://answear.com/h/kurtki-puchowe-damskie.html.

buty na wesele

Lato w pracy

Miesiące jesienno-zimowe to zwykle czas restrykcyjnego podejścia do stroju formalnego w pracy. Inaczej wygląda to latem, gdy na zewnątrz panują upały, a wewnątrz miejsca pracy nie ma klimatyzacji. A nawet, gdy ona sprawnie działa to i tak panuje miłe rozluźnienie w kwestii ubioru. Jak się ubrać do pracy latem? Najlepiej w sukienkę i wygodne buty. Bez względu jednak na temperaturę powietrza wewnątrz i na zewnątrz, sukienka nigdy nie może charakteru plażowego. Nie powinna być przezroczysta i nie może odsłaniać nadmiernie ciała. Na niektórych stanowiskach powinna mieć co najmniej krótki rękaw, tak by nie odsłaniać pach. Pracownice banków są często zobowiązane do noszenia rajstop, również latem i pełnych butów, które powinny być dobrej jakości, w przeciwnym razie stopa w zabudowanym obuwiu może się odparzać. Przykładem wygodnego obuwia są buty na wesele. Na szczęście istnieje wiele miejsc pracy, które nie wymagają stroju o charakterze formalnym, miło oglądać przemiany, jakie zachodzą w kulturze pracowniczej, szczególnie w obszarze ubioru kobiecego.

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również