Korektor błędów w piórze dla każdego, kto nie boi się ich popełniać

Doceniają go przede wszystkim najmłodsi, zanim dokładnie opanują wszystkie zasady gramatyczne. Pomyłki jednak zdarzają się każdemu, niezależnie od grupy wiekowej. W dzisiejszych czasach zdecydowana większość wyrazów, które wychodzą spod naszych palców, powstaje przez kliknięcia na klawiaturze. Ewentualne błędy nie są wówczas problemem. Poprawiane automatycznie przez edytor tekstu, mogą nawet nie zdążyć dotrzeć do naszej świadomości. Wiele rzeczy nadal jest jednak zapisywanych na kartkach papieru. Wówczas wszelkie pomyłki mogą być usuwane przez korektor błędów w piórze lub w taśmie. 

Oszczędność czasu i papieru

Jeśli popełnimy błąd, pisząc bardzo długi tekst, mamy przed sobą wizję poświęcenia dodatkowego czasu na przepisanie go jeszcze raz, a kolokwialnie mówiąc, czas to pieniądz. Zazwyczaj nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć korektora. Oprócz zoptymalizowania naszego własnego wysiłku posiada on jeszcze jedną znaczącą zaletę, którą docenią przede wszystkim osoby wrażliwe na środowisko. Korekcja błędów, zamiast przepisywania tekstu drugi raz, pozwala na oszczędność papieru. Jest to bardzo ważne w obecnej erze eksploatacji lasów. 

Oczywiście kuzynką korektora, używaną do usuwania błędów wykonanych ołówkiem lub kredką, jest gumka do mazania. Należy uważać, by przy zmazywaniu nie dokonać zagnieceń na kartce. Najszybsze działanie uzyskamy, kupując ołówek z gumką, który nie wymaga szperania w piórniku. Istnieją też produkty, które mają dwa różne końce - jeden do grafitu i jeden do tuszu. Ślady nie każdego długopisu mogą być zmazane gumką.

korektor błędów

Precyzyjny korektor w piórze

Przed zakupem korektora możemy zastanowić się, jaki rodzaj najbardziej będzie pasował do naszych aktywności. Zasadniczo istnieją trzy typy: 

  • z pędzelkiem, 
  • w taśmie, 
  • w piórze. 

Pierwsze posiadają aplikator w kształcie wspomnianego pędzla i mogą zakrywać dosyć duże powierzchnie dzięki łatwemu rozprowadzaniu substancji. Ekologiczne wersje są produkowane na bazie wody, przez którą nieco wolniej wysychają. Dużo produktów ma umieszczoną kulkę wewnątrz buteleczki, która miesza zawartość. 

Korektory w piórze, zwane też korektorami w pisaku, najlepiej nadają się do poprawiania małych punktów i linii na kartce. Ich metalowa końcówka, podobna do tej w długopisie lub piórze umożliwia precyzyjne działanie na nawet najmniejszych literach. Wiele modeli jest wyposażonych w bezawaryjną końcówkę zaworkową, która nie pozwala na zbyt duże wypłynięcie białego tuszu. Zabezpieczenie skuwką sprawia, że są mniej narażone na wysychanie. 

Korektor w taśmie także cieszy się dużym uznaniem ze względu na jedną ważną zaletę - można natychmiastowo nanieść poprawny tekst na białą warstwę. Dodatkowo wyglądają estetycznie, ponieważ zostawiają równe białe ślady. Przezroczysta obudowa pozwala na kontrolowanie zużycia korektora.

Więcej na alibiuro.pl

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również