Nieoczywisty plafon do równie nieoczywistych wnętrz

            Mamy w sobie coś takiego, że lubimy wyróżniać się na tle innych. Szukamy elementu, który uczyni nas wyjątkowymi. Czasami takim elementem może być wystrój wnętrza i wybrana przez właściciela domostwa lampa, wobec której wprost nie da się przejść obojętnie. W końcu inni oceniają nas między innymi po tym, jak widzą nasze wnętrza. Przyglądamy się zatem propozycjom (nie)oczywistym.

 

Płaska, zwyczajna, tradycyjna? Nie tym razem!

 

            Plafon – płaska lampa, która w pierwszej chwili przywodzi na myśl hotelowe oświetlenie długich korytarzy. Dziś propozycje plafonów potrafią zaskakiwać. Dostępne są bowiem w różnych kształtach, kolorach, z wykorzystaniem ciekawym materiałów i struktur. Łączą w sobie w sposób nadzwyczajny walory użytkowe z dekoracyjnymi, a przy tym wciąż są proste w montażu i uniwersalne, bo równie dobrze można je montować pośród sufitów, co ścian.

 

            Ten typ oświetlenia nie musi być jednak geometryczny, symetryczny i po prostu dobrze rozpraszający światło. Design kosmiczny? Czemu nie! Plafony, te najnowocześniejsze i w znacznym stopniu odbiegające od dotychczas nam znanych, zaczynają przypominać galaktyczne twory, a innym razem morskie zwierzęta. Niektóre z nich w połączeniu z kloszem w kolorze mlecznej bieli i jasnym światłem, stają się luksusowym dodatkiem, choć zacierają granicę między tym, co można określić lampą, a tworem trudnym do opisania. Tak oryginalne, kształtne i niecodzienne konstrukcje można znaleźć w ofercie Azzardo.com.pl.

 

            Te, które zaczynają przypominać ciekawe żyrandole, z powodzeniem mogą gościć w najbardziej luksusowych i zdobnych wnętrzach, a jednak wciąż będą tymi prostymi w montażu plafonami. Miejsce na tradycję pozostaje jedynie w aspekcie odświeżania aranżacji, które kręcą się wokół zapachu i klimatu dawnych wnętrz, poprzez zastosowanie, dalekiego od tradycyjnego plafonu.

 

Subtelność szklanej ośmiornicy

 

            Morskie zwierzę na suficie? O tak, jeśli tylko pojęcia elegancji nie zamykamy w wydaniu utartych schematów. Plafon przypominający ośmiornicę, z wieloma odnogami, pozwala doskonale oświetlić duże przestrzenie. Małe i niskie pomieszczenia również, bo przecież nie zwisa z sufitu do połowy wysokości pokoju.

 

            Takiego typu oświetlenie jest mocno wyraziste, eleganckie dzięki zastosowaniu metalu, ale nie brak mu subtelności, którą oferuje mleczne szkło. Choć, co bardziej wymagający znajdą równie kosmiczne czy zwierzęce projekty, ale wpisujące się w ich własne gusta aranżacyjne.

 

Elegancko, nowocześnie czy z przepychem?

 

            Na tak postawione pytanie istnieje tylko jedna odpowiedź – do wyboru, do koloru! Te niebanalne konstrukcje plafonów, które dalekie są od płaskiej bazy w geometrycznym kształcie i równomiernie rozpraszanego światła, mogą bez problemu wpisać się w atmosferę wnętrz surowych i bardzo nowoczesnych, gdzie jakość przeplata się z luksusem, jak i tych bliższych rustykalnym klimatom, gdzie z kolei naturalne drewno szuka ukojenia w wyjątkowej oprawie światła.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również