Komputer, który sprawdzi się w pracy

Wybór komputera do zastosowań biznesowych budzi wiele wątpliwości. Niektórzy stawiają na komputery stacjonarne, inni wybierają laptopy lub nawet komputery gamingowe. Jaki komputer faktycznie przyda się w firmie?

Rodzaj komputera warto uzależnić od branży i charakteru prowadzonej działalności

Trudno wyobrazić sobie przedstawiciela handlowego, który na spotkanie z klientem zabiera komputer stacjonarny lub prosi o możliwość skorzystania ze sprzętu w odwiedzanej firmie, by pokazać przygotowaną prezentację. Już sama idea wygląda nieprofesjonalnie i właśnie dlatego warto dopasować sprzęt komputerowy do charakteru działalności oraz branży – w niektórych dziedzinach dobry, markowy i wydajny sprzęt buduje markę firmy i wpływa na jej lepsze postrzeganie.

Tak naprawdę trudno chyba byłoby ograniczyć komputerowy sprzęt firmowy wyłącznie do jednego rodzaju urządzeń. W nowoczesnych branżach korzysta się wymiennie z komputerów stacjonarnych i sprzętu mobilnego, ale nie zawsze od razu można sobie pozwolić na tak duże zakupy, dlatego warto dokonać dobrego wyboru.

  • Do firm typowo stacjonarnych, w których mobilność nie jest priorytetem (na przykład dla biur księgowych), można polecić komputery stacjonarne. Do zastosowań typowo biurowych wystarczą tańsze konfiguracje o podstawowych parametrach, a do grafiki czy animacji warto wybrać sprzęt z najwyższej półki. Więcej informacji na temat tego, jak wybrać komputer stacjonarny, można znaleźć w poradniku: https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-komputer-stacjonarny-jaki-komputer-kupic-w-2018/529/
  • Dla nowoczesnych firm, dla których liczy się mobilność (na przykład dla agencji reklamowych i social media), można polecić laptopy, netbooki i tablety, które mogą być jedynymi urządzeniami tego typu albo uzupełnieniem stacjonarnych komputerów PC.

Komputer budżetowy do biura

Nie każda firma bazuje na szerokim zastosowaniu komputera. W niektórych branżach jest on tylko dodatkiem do wyposażenia i urządzeniem użytkowanym do składania zamówień lub wystawiania faktur. W takim wypadku nie ma sensu sięgać po drogie konstrukcje za kilka lub kilkanaście tysięcy. W zupełności wystarczy bazowy komputer biznesowy do zastosowania biurowego albo nawet laptop biznesowy. Jeśli zależy nam na szczególnie niskiej cenie, warto poszukać urządzeń poleasingowych, które były uprzednio użytkowane w innych firmach, a obecnie można kupić je w bardzo atrakcyjnej cenie.

Komputer dla naprawdę wymagających użytkowników

Komputery biurowe najczęściej nie grzeszą przesadną wydajnością. To urządzenia, na których można pracować, przeglądać strony internetowe, korzystać z multimediów i wielu programów, ale do zastosowań znacznie bardziej zaawansowanych możemy potrzebować czegoś więcej.

Studia projektowe, graficy, animatorzy, osoby projektujące gry komputerowe i wiele innych użytkowników biznesowych potrzebuje naprawdę wydajnego sprzętu, który stworzono z myślą o grafice, szybkim działaniu i odpowiednim przetwarzaniu zaawansowanych procesów. Komputer tego typu możemy złożyć samodzielnie, dobierając poszczególne komponenty albo sięgnąć po gotową propozycję, którą można znaleźć wśród komputerów dla graczy.

Komputery dla graczy sprawdzają się nie tylko w grach komputerowych, ale też w wielu innych zastosowaniach. To bardzo wydajne urządzenia, które oferują wydajny procesor, mocną kartę graficzną, odpowiednią ilość pamięci RAM i ogrom przestrzeni dyskowej. Komputery dla graczy to, tak naprawdę, urządzenia dedykowane do różnych zastosowań: do gier, ale też do streamowania gier, a nawet do projektowania gier, obróbki filmów i animacji. Właśnie dlatego będzie to dobry wybór do pracy grafika, animatora lub projektanta. https://www.morele.net/komputery/komputery-pc/komputery-dla-graczy-672/

Zakup komputera do pracy warto uzależnić od wielu czynników. Priorytetem jest rodzaj działalności i to, jakie są w związku z tym preferowane parametry urządzenia. Warto też od razu oszacować dostępny budżet, co pozwoli mocno zawęzić obszar poszukiwań i skupić się na tych urządzeniach, które są faktycznie w zasięgu ręki.

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również