Outsourcing księgowości Warszawa

Prowadzenie księgowości w firmie - outsourcing, czy pracownik?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych , to temat, który nie ominie żadnych osób fizycznych prowadzących swoją własną działalność gospodarczą. O ile samodzielne prowadzenie uproszczonej księgowości nie sprawia większych problemów, to prowadzenie pełnej księgowości jest już zadaniem dla osób, wykazujących się wieloletnim doświadczeniem z zakresu usług księgowych. Prowadząc działalność gospodarczą, naturalna jest chęć jej rozwoju. Rozwój firmy jednak powiązany jest z tym, że sprawy księgowe stają się coraz bardziej skomplikowane i najczęściej skłania to przedsiębiorcę do powierzenia zadań w zakresie księgowości specjaliście. Jeśli chciałbyś zajmować się kwestią sprawozdań finansowych, obsługą kadrową, składaniem deklaracji podatkowych i dodatkowo zaznajamiać się z obowiązującymi przepisami prawa, zabrakło by Ci doby, miałaby ona zdecydowanie za mało godzin. Rozwiązaniem może okazać się zatrudnienie osoby posiadającej wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu ksiąg przychodów, wiedzącej na czym polega organizacja rachunkowości oraz wykazującej się doświadczeniem z zakresu sporządzania sprawozdania finansowego lub po prostu postawić na outsourcing księgowości Warszawa. Które rozwiązanie będzie bardziej opłacalne?

Czy własna księgowość się opłaca?

Chcąc wyzbyć się pewnych obowiązków, z pewnością zacznie się rozmyślanie nad tym, czy bardziej opłacalne jest zatrudnienie własnego pracownika, czy raczej oprzeć się na zleceniu firmie zewnętrznej i skorzystać z możliwości, jakie daje outsourcing księgowości Warszawa. Można rzec, że posiadanie księgowej w firmie, której codziennością było prowadzenie nadzoru księgowego i trzymanie się wszelkich procedur księgowych, zapewniało swego rodzaju prestiż. Czy dziś jest tak samo? Poniekąd tak, jednak coraz częściej nad tego rodzaju dumą przeważają efekty i finanse. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na outsourcing księgowości Warszawa.

Dlaczego rzadko posiadanie pracownika etatowego, wykazującego się wiedzą z zakresu usług księgowych i polityki rachunkowości jest opłacalne? Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, zatrudnienie specjalisty oferującego usługi księgowe to duży koszt dla małej czy nawet średniej firmy. Zwłaszcza, że w tym drugim przypadku jeden pracownik nie jest wystarczający. Nie należy także zapomnieć o specjaliście z zakresu kadr i płac, co wiąże się z kolejnym dużym wydatkiem. Z kolei zatrudnienie osoby posiadającej małe doświadczenie, może być nie tylko ryzykowne, ale również niezbyt opłacalne, gdyż prowadzenie ksiąg rachunkowych, czy opracowanie procedur księgowych, na pewnym etapie mogą okazać się zbyt trudne. Sprawia to, że coraz więcej czynników zaczyna przemawiać za skorzystaniem z możliwości outsourcingu księgowości.

Outsourcing księgowości Warszawa - dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Z dnia na dzień przybywa przedsiębiorców, decydujących się na skorzystanie z usług outsourcingu księgowości. Powodem tego jest fakt, że firmy oferujące outsourcing usług księgowych, są odpowiedzią na wszystkie postawione przed nimi zadania. Często mają indywidualne podejście, a przygotowywanie danych, jakie wymagane są przez najbardziej wymagających klientów, odbywa się nie tylko w sposób lepszy i szybszy, ale finalnie również tańszy. Jak to możliwe, że outsourcing księgowości Warszawa może być tańszy, niż zatrudnienie pracownika prowadzącego księgi rachunkowe? Trzeba pamiętać, że osoby zatrudnione przez biuro rachunkowe i inne firmy oferujące outsourcing usług księgowych Warszawa, pracują dla wielu klientów jednocześnie, co sprawia, że koszty obsługi rozłożone są na kilka, kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt podmiotów. Oprócz tego wymienić można jeszcze inne zalety usług, takich jak outsourcing księgowości Warszawa:

  • otrzymujesz dostęp do niezbędnych narzędzi służących do obsługi księgowości;
  • korzystasz z wiedzy i doświadczenia całego zespołu firmy oferującej outsourcing księgowy;
  • otrzymujesz wsparcie w optymalizacji procesów prowadzenia zarówno ksiąg rachunkowych, jak i kadr i płac.
  • otrzymujesz profesjonalne raportowanie sporządzanie sprawozdania finansowego;

Outsourcing księgowości Warszawa to jedno z najlepszych rozwiązań. Choć oczywiście, wszystko zależy od Ciebie. Należy mieć na uwadze to, że każda firma jest inna i w zależności od potrzeb, wymaga innego podejścia. Co więcej, różne są też sytuacje. Niemniej jednak, warto sobie przeanalizować wszystkie za i przeciw, porównując zatrudnienie pracownika oraz outsourcing kadr i usług księgowych.

Artykuł partnera

Redakcja

mocnefirmy.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz

Zobacz również